Bilgi Hattı

BİLGİ HATTI

444 52 76
444 KC RN
Güncel Duyurular:
  • Cumartesi - Pazar günleri 09:00 16:00 saatleri arasında vergi ödemeleriniz için veznelerimiz açıktır.
  • Ayrıca Halk Bankası ve Deniz Bank'in bütün şubelerinden ve e-belediye üzerinden masrafsız vergi ödemesi yapabilirsiniz.
  • Zabıta Müdürlüğü : 0312 361 06 06
  • Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü : 0312 360 59 39
  • Temizlik İşleri Müdürlüğü : 0312 361 10 06
  • Park ve Bahçeler Müdürlüğü : 0312 378 77 13
  • Fen İşleri Müdürlüğü : 0312 378 77 17
  • Cenaze İşleri : 0312 361 10 23
  • Evlendirme Müdürlüğü : 0312 361 10 46

ÇODAM, ÖĞRENCİLER İÇİN EĞİTİCİ GEZİLER DÜZENLİYOR

ÇODAM(Keçiören Belediyesi Çocuk Danışma Merkezi) atölyelerinde eğitim gören çocuklar, ilgi alanları doğrultusundaki gezi programlarına katılma imkanını da yakalıyorlar. Resim atölyesi öğrencileri Ankara Resim ve Heykel Müzesi’ne, Robotik Atölyesi öğrencileri de ODTÜ Robot Günleri’ne düzenlenen gezilerde keyifli vakit geçirdiler.

 

Üstün Zekalı ve Yetenekli Çocuklar Derneği’nin(ÜZYEÇDE) işbirliğiyle yürütülen atölye çalışmalarına katılan çocuklar, hem ilgi ve yetenekleri doğrultusunda kendilerini geliştirme hem de yaşayarak ve deneyerek öğrenme fırsatını buluyorlar. Farklı alanlardaki atölye çalışmaları tüm hızıyla sürerken, çalışmalar kapsamında eğitici ve eğlendirici gezi programlarının da gerçekleştirilmesine özen gösteriliyor. Yetenek sınavıyla alındıkları İleri Resim Atölyesi’nde yaklaşık dört aydır resim eğitimi alan öğrenciler, Ankara Resim ve Heykel Müzesi’ni ziyaret ederek Cumhuriyet öncesinden günümüze kadar gelen Türk sanatçılara ait birçok resim, heykel, seramik, baskı ve Türk süsleme eserlerini incelediler. Şeker Ahmet Paşa’dan Osman Hamdi Bey’e İbrahim Çallı’dan Hikmet Onat’a farklı sanatçıların eserlerini yakından görme imkanı bulan minik ressamların ilgisini en çok portre çalışmaları ve natürmort düzenlemeler çekti.

 

ROBOTLARI YAKINDAN İNCELEDİLER

12. Uluslararası ODTÜ Robot Günleri’ne düzenlenen geziye katılan Robotik Atölyesi öğrencileri ise, etkinlik stantlarında farklı amaçlar için geliştirilmiş birçok robotu yakından inceleme şansını buldular. Robotların, arama, kurtarma, güvenlik ve sağlık alanlarında hayatı kolaylaştırmaya yönelik işlevlerini öğrendiler. Robotlar ile ilgili merak ettikleri soruları üniversiteleri abi ve ablalarına yönelten çocuklar, sonrasında “Çoklu Mini Sumo” ve “Çizgi İzleyen” robot yarışlarını seyrettiler. Geziye katılan çocuklar gelecekte kendi yaptıkları robotlarla bu tür yarışmalara katılmak istediklerini de dile getirdiler.

 

ÇODAM ayrıca savaştan kaçarak Türkiye’ye sığınan Suriyeli mülteci çocuklar için özel bir eğitim programı da başlatırken, bu kapsamda çocukları Keçiören Belediyesi Deniz Dünyası Akvaryumu’nu gezmeye götürdü. Köpek balıklarından vatozlara, timsahtan kaplumbağalara kadar, sualtının rengârenk ve heyecanlı dünyasıyla tanışan çocuklar keyifli dakikalar geçirdiler. Suriyeli çocuklar, kendilerine verdiği destekten ötürü Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak’a teşekkürlerini ilettiler.

 

 

 

16.03.2015