Bilgi Hattı

BİLGİ HATTI

444 52 76
444 KC RN
Güncel Duyurular:
  • Cumartesi - Pazar günleri 09:00 16:00 saatleri arasında vergi ödemeleriniz için veznelerimiz açıktır.
  • Ayrıca Halk Bankası ve Deniz Bank'in bütün şubelerinden ve e-belediye üzerinden masrafsız vergi ödemesi yapabilirsiniz.
  • Zabıta Müdürlüğü : 0312 361 06 06
  • Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü : 0312 360 59 39
  • Temizlik İşleri Müdürlüğü : 0312 361 10 06
  • Park ve Bahçeler Müdürlüğü : 0312 378 77 13
  • Fen İşleri Müdürlüğü : 0312 378 77 17
  • Cenaze İşleri : 0312 361 10 23
  • Evlendirme Müdürlüğü : 0312 361 10 46

ÇEVRE ÇİÇEKLERİ GERİ DÖNÜŞÜM TORNETLERİYLE YARIŞTI

Geleneksel çocuk oyunlarını genç nesle tanıtmak isteyen Keçiören Belediyesi, Çevre Çiçekleri’nin katılımıyla Tornet Yarışı düzenledi. Geri dönüşüm malzemelerinden yapılan tornetlerin yarıştığı yarışmada, büyükler de tornete binerek çocukluklarına döndüler.

 

Yarışmaya Keçiören Belediyesi’nin örnek çevre hareketi Çevre Çiçekleri’ne üye 100 çocuk katıldı. Neşet Ertaş Sanat ve Gösteri Merkezi’nin önünde yapılan yarışmayı AK Parti Ankara Milletvekili Aydın Ünal, Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Kılıçgil ve AK Parti Keçiören İlçe Başkanı Zafer Çoktan da izledi.

 

BÜYÜKLER ARASI YARIŞIN GALİBİ BAŞKAN AK 

 

Yarışma öncesi Aydın Ünal, Mustafa Ak ve Zafer Çoktan da yokuş aşağı tornete binerek çocukluk anılarını yad ettiler. Büyükler arasındaki bu yarışın galibi Mustafa Ak olurken, daha sonra aynı üçlü çocuklar arasındaki tornet yarışının startını da verdiler. Çocukların şen kahkahalarına sahne olan eğlenceli yarışta birinciliği Hacı Sabancı Ortaokulu, ikinciliği Cemal Gürsel Ortaokulu ve üçüncülüğü Yunus Emre Ortaokulu kazandı. Birinci okula plaket ve madalyalarını Aydın Ünal, ikinci okula Başkan Ak, üçüncü okula ise Zafer Çoktan verdi.

 

35 yıl önce çocukluğunda oynadığı oyunu tekrar oynamanın mutluluğunu yaşadığını belirten AK Parti Milletvekili Ünal, “Biz çocukluğumuzda birlik ve beraberlik içerisinde oyun oynardık. Çocukken tornet oynadığımız arkadaşlarla dostluklarımız hala devam ediyor. Bizler bilgisayar ve televizyon başında çocukluğumuzu geçirmedik. Bir nostalji amacıyla değil çocuklarımızın sokaklarda güvenli oynayabilmesi için bu etkinliği düzenleyen Mustafa Ak’a teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

ÇOCUKLARIMIZIN OYUN ALANLARI DARALIYOR

 

Belediye Başkanı Mustafa Ak da, unutulmaya yüz tutan geleneksel çocuk oyunlarını canlandırmak ve çocukları sokağın kötü etkilerinden korumak amacıyla sembolik bir yarış düzenlediklerini ifade ederek, “Yıllar sonra çocukluğumuza döndük. Betonlaşan şehirlerde çocuklarımızın oyun alanları maalesef daralıyor. Çocuklarımızın kendi imkanları doğrultusunda oyun oynamaları için belediye olarak biz bu tornetleri yaptık. Kartaltepe Kent Ormanı’nda da çocuklarımızın tornetle kaymaları için parkur inşa ettik. Böylece çocuklarımız enerjilerini güzel oyunlarla boşaltacaklar. Keçiören’de her yıl bu etkinliği yapmayı planlıyoruz” dedi. Etkinliğin sonunda Başkan Ak, Aydın Ünal’a katılımından dolayı bir plaket takdim etti.

 

 

 

 

 

 

11.05.2016

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player