Bilgi Hattı

BİLGİ HATTI

444 52 76
444 KC RN
Güncel Duyurular:
  • Cumartesi - Pazar günleri 09:00 16:00 saatleri arasında vergi ödemeleriniz için veznelerimiz açıktır.
  • Ayrıca Halk Bankası ve Deniz Bank'in bütün şubelerinden ve e-belediye üzerinden masrafsız vergi ödemesi yapabilirsiniz.
  • Zabıta Müdürlüğü : 0312 361 06 06
  • Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü : 0312 360 59 39
  • Temizlik İşleri Müdürlüğü : 0312 361 10 06
  • Park ve Bahçeler Müdürlüğü : 0312 378 77 13
  • Fen İşleri Müdürlüğü : 0312 378 77 17
  • Cenaze İşleri : 0312 361 10 23
  • Evlendirme Müdürlüğü : 0312 361 10 46

ÇEVRECİ BELEDİYEDEN ÇEVRE MESAJI

Keçiören Belediyesi 8. Temiz Keçiören Çevre Eylem Gününü, Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak'ın da katıldığı bir törenle çevre çiçekleri ile birlikte kutladı.

Şehit Kubilay Ortaokulunda düzenlenen 8. Temiz Keçiören Çevre Eylem Günü renkli görüntülere sahne olurken, çocuklar da doyasıya eğlenme imkanı yakaladı. Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak,  İlçe Milli Eğitim Müdürü Ayhan Işık'ın da katıldığı etkinlikte çevre çiçekleri, geri dönüşüme destek mesajı verdi.

 

98 BİN ÇEVRE ÇİÇEĞİ İLE ÇEVRE KORUMA ALTINDA

Temiz bir çevrede yaşamak için  herkese görev düştüğünün altını çizen Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, "Geri dönüşüm ve çevre ile ilgili bilinçlendirmeyi amaç edindik. Türkiye'nin çocuklardan oluşan en büyük çevre hareketi Çevre Çiçekleri Projemiz 8. yaşında... 98 bin çevre çiçeğimiz çevreyi korumaya aldı. 4. sınıfların katıldığı projemizle çocuklarımıza çevre ile ilgili eğitim veriyor, fahri çevre müfettişi unvanı ile çevrelerinde gördüğü yanlışları uyarma görevi veriyoruz." dedi.

Çocuklardan yerlere çöp atanları, ağaçlara zarar verenleri uyarmalarını da isteyen Başkan Ak, "Eğer el ele verip çevremizi korumazsak çevremiz yaşanmaz bir yer haline gelir. Herkes yanındakini uyarırsa kimse çevreye zarar vermeye cesaret edemez. " ifadelerini kullandı. Başkan Ak ayrıca geri dönüşüme de dikkat çekerek, "Ambalaj atıkları dönüştürülebiliyor, onları geri dönüşüm kutularına atalım. Geri dönüşüm ülke için kazançtır, ülke ekonomisine katkıdır." mesajı verdi.  

 

 ÇEVRE DUYARLILIĞI ÖDÜLLENDİRİLDİ

Başkan Ak ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Işık daha sonra  çevre ve geri dönüşüm konulu "Çevre Çiçekleri Yarışıyor" yarışmasında dereceye girenlere ödül verdi. 5. sınıfların katıldığı yarışmada ilçe genelinde birinci Faik Erbağı Ortaokulundan Nehir Çağlayan  tablet, ikinci Yunus Emre İmam Hatip Ortaokulundan Ülkü Rüveyda Altın fotoğraf makinesi, üçüncü Tarhuncu Ahmet Paşa Ortaokulundan Hamza Tunca ise bisiklet ile ödüllendirildi.  Maskotlarla birlikte çevre temalı şarkılarını seslendiren çocuklar, folklor gösterisinin ardından oynadıkları sandalye kapma yarışması ile eğlenceli anlar yaşattılar.

Alanda geri dönüşüm firmaları tarafından açılan tanıtım stantlarını gezen Mustafa Ak ve beraberindekiler  evlerinden ve çevrelerinden topladıkları ambalaj atığı, atık yağ, kağıt ve pilleri geridönüşüm kutularına bırakan çocuklara satranç takımı, mp3 gibi çeşitli hediyeler dağıttılar.

03.06.2017