Bilgi Hattı

BİLGİ HATTI

444 52 76
444 KC RN
Güncel Duyurular:
  • Cumartesi - Pazar günleri 09:00 16:00 saatleri arasında vergi ödemeleriniz için veznelerimiz açıktır.
  • Ayrıca Halk Bankası ve Deniz Bank'in bütün şubelerinden ve e-belediye üzerinden masrafsız vergi ödemesi yapabilirsiniz.
  • Zabıta Müdürlüğü : 0312 361 06 06
  • Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü : 0312 360 59 39
  • Temizlik İşleri Müdürlüğü : 0312 361 10 06
  • Park ve Bahçeler Müdürlüğü : 0312 378 77 13
  • Fen İşleri Müdürlüğü : 0312 378 77 17
  • Cenaze İşleri : 0312 361 10 23
  • Evlendirme Müdürlüğü : 0312 361 10 46

BOZKIRIN TEZENELERI KEÇİÖREN’DE

Keçiören Belediyesi 3. Uluslararası Ramazan Etkinlikleri’nin on altıncı gününde hemşehri buluşmalarının konuk şehri Kırşehir oldu.

 

Yalnızca ülkelerin değil, Anadolu’nun güzide şehirlerinin de ağırlandığı sınırları aşan kardeşlik günlerinde on altıncı günün konuk şehri olan Kırşehir, bütün kültürel zenginlikleriyle Keçiören’e taşındı. Halil İbrahim Sofrasında verilen ve yaklaşık bin beşyüz kişinin katıldığı iftarla başlayan Kırşehir Gecesi, Uluslararası Ramazan Etkinlikleri’nin gerçekleştirildiği Fatih Stadı’ndaki programla devam etti.

 

Kırşehir Evi’nin açılışından sonra protokol konuşmalarına geçilen gecede ilk olarak kürsüye gelen Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, etkinliklerde yaşanan dostluğun, birliğin ve dayanışmanın tüm dünyaya örnek olması temennisinde bulunduktan sonra “Biz büyük bir milletiz ve büyük millet olmanın ciddi sorumlulukları vardır. Bunlardan biri de tüm mazlumların, mağdurların, ihtiyaç sahiplerinin yanında olmak ve onlara destek çıkmaktır. O nedenle Afrika’da yaşanan açlığı bertaraf etmek adına elimizden geleni yapmak mecburiyetindeyiz. Tüm halkımızı bu konuda duyarlı olmaya ve yardım seferberliğine katılmaya davet ediyorum” dedi.

 

Etkinliğe konuk olan Türk – Lübnan Dostluk Derneği Başkanı Zahar Sultan’da yaptığı konuşmada “Lübnan, Beyrut, Sayda, Beka, Hakkar… bunların hiçbirinde Türk izleri silinmedi, silinmiyor, silinmeyecek. Ankara’nın kültür başkenti Keçiören ile Trablus kardeş kentlerdir. Bu kardeşler kentler arasındaki çalışmalar devam ediyor. Biz de Türk Cemiyeti olarak bu faaliyetlere tüm gücümüzle destek vereceğiz” dedi.

 

Kırşehirliler Vakfı Başkanı Erol Tosun ise yaptığı konuşmada Kırşehirliler’in önemli ve etkin bir güç olarak Ankara’da var olduklarını dile getirdikten sonra etkinlikte bulunmuş olmaktan duydukları memnuniyeti ifade etti.

 

Son konuşmacı olarak kürsüye gelen Kırşehirli Dernekler Federasyonu Başkanı Hilmi Gökçınar da Uluslararası bir etkinlikte Kırşehir’inde yer almasından duydukları memnuniyeti dile getirerek bu vesileyle Keçiören’de bulunan Kırşehirliler ile bir araya gelmelerini sağlayan Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak’a ve etkinlikte emeği geçen herkese teşekkür etti.

 

Protokol konuşmalarının ardından gerçekleştirilen plaket ve hediye takdimlerini Nedim Gürsel’in seslendirdiği Kırşehir türküleri izledi. Geniş bir enstrüman grubuyla seslendirdikleri türküler ve oyun havaları ile geceye renk katan Kırşehir Abdallar Topluluğu’na izleyiciler büyük bir coşkuyla eşlik ettiler. Ardından sahne alan Kültür Bakanlığı Sanatçısı Sıtkı Akın ise seslendirdiği bozlaklarla Orta Anadolu’nun ve özellikle Kırşehir’in müzik kültürünü Keçiören’e taşıdı. İzleyicilerin keyifle takip ettiği Kırşehir Gecesi, açılışı gerçekleştirilen Kırşehir Evi’nde yapılan ikramla son buldu.

17.08.2011