Bilgi Hattı

BİLGİ HATTI

444 52 76
444 KC RN
Güncel Duyurular:
  • Cumartesi - Pazar günleri 09:00 16:00 saatleri arasında vergi ödemeleriniz için veznelerimiz açıktır.
  • Ayrıca Halk Bankası ve Deniz Bank'in bütün şubelerinden ve e-belediye üzerinden masrafsız vergi ödemesi yapabilirsiniz.
  • Zabıta Müdürlüğü : 0312 361 06 06
  • Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü : 0312 360 59 39
  • Temizlik İşleri Müdürlüğü : 0312 361 10 06
  • Park ve Bahçeler Müdürlüğü : 0312 378 77 13
  • Fen İşleri Müdürlüğü : 0312 378 77 17
  • Cenaze İşleri : 0312 361 10 23
  • Evlendirme Müdürlüğü : 0312 361 10 46

BAŞKAN AK, ÜNİVERSİTE GENÇLİĞİ İLE TECRÜBELERİNİ PAYLAŞTI

Gençlerle birikimlerini paylaşarak onlara yönelik güvenini her fırsatta dile getiren Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak Yıldırım Beyazıt Üniversitesi öğrencileriyle bir araya geldi.

 

Başkan Ak, İşletme Fakültesi Dekanı Rafet Aktaş, ES-DER Genel Başkanı Mahmut Çelikus ile birlikte Gençlik ve Spor Bakanlığı, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi, Esnaf ve Sanatkarlar Derneği iş birliği ile düzenlenen Değerler Eğitimi ve Tecrübe Paylaşımı Konferansına katıldı.

 

“Ahilik Kültürü İle Karakterli Bir Nesil İçin Gençlerle El Ele Projesi” kapsamında Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Kampüsünde öğrencilerle bir araya gelen Ak, Gençlik ve Spor Bakanlığının gençlik programlarını desteklediğine dikkat çekerek, “Bu tarz programlar faydalı oluyor, gençlerle ticari ve siyasi deneyimlerimizi paylaşıyoruz. Benim öğrencilik yıllarım Türkiye’nin zor dönemlerine rastladı, darbeler sonrası yeniden toparlanma dönemlerine denk geldi. Ben üniversiteyi bitirdikten sonra özel sektörde ve ticarette şansımı denedim.” dedi.

 

HAYATI OKUYUN

Üniversite döneminin karar verme yılları olduğunun altını çizen Ak, “Bu değerli yıllarınızda karar verirken aynı zamanda çevrenizi, şehri, ülkenizi ve hayatı okuyun, dünyayı okuyacak idrak içinde olun. Siyasi, kültürel ve tarihi olarak Ankara önemli bir şehir… Bu şehrin olanaklarını değerlendirin. Ben sosyal ve kültürel etkinliklere katılan bir öğrenciydim, aktiftim” derken “Tabi ki keşkelerim var, keşke bir yabancı dil öğrenseydim.” ifadeleriyle de özeleştiri yaptı.

 

Birikimlerin ülkenin faydasından yana kullanılmasının önemine değinen Başkan Ak, “Dünya çapında başarılar için kendinizi iyi tanıyın. Bizim ekonomik olarak güçlü olmamızın yolu özgür olmamızdan geçiyor. Üretmemiz şart… Sertifikasyon sisteminin kullanılması şart…” ifadelerini kullandı.

 

EN BÜYÜK KREDİM GÜVENDİR

“En büyük kredim güvendir” diyen Ak sözlerini şöyle sürdürdü; “Ahiliğin temelinde de yatan ticari ahlak ve çalışma ahlakıdır. Güven en önemli sermaye, o sarsıldı mı kayıp büyük olur. İşi hakkıyla, dürüstçe yapmak lazım… Bizler ahilik geleneğini yaşatmak için zabıtalarımızla birlikte esnafımızın ölçü ve tartı aletlerinin denetimini yapıyoruz, yanlış yapmayı önleyici tedbirleri alıyoruz, ahilik kriterleri oluşturuyoruz.” dedi.

 

Tarihimizin sömürgeci anlayışta asla olmadığının altını çizen Ak, ortak değer ve ortak yaşama da vurgu yaparak gençlerin sorularını cevaplandırdı.

 

ES-DER Genel Başkanı Mahmut Çelikus da Başkan Ak’ın esnaf kökenli bir belediye başkanı olduğunu vurguladığı konuşmasında, “Ahilik, kardeşlik, paylaşma, sevgi, üretme demek…” ifadelerini kullandı. Çelikus ahilikteki çırak-kalfa ve ustalık ilişkisine de değindi.

 

Programın sonunda katılan tüm öğrencilere Grigory Petrov’un “Beyaz Zambaklar Ülkesinde” kitabı hediye edildi.

10.05.2018

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player