Bilgi Hattı

BİLGİ HATTI

444 52 76
444 KC RN
Güncel Duyurular:
  • Cumartesi - Pazar günleri 09:00 16:00 saatleri arasında vergi ödemeleriniz için veznelerimiz açıktır.
  • Ayrıca Halk Bankası ve Deniz Bank'in bütün şubelerinden ve e-belediye üzerinden masrafsız vergi ödemesi yapabilirsiniz.
  • Zabıta Müdürlüğü : 0312 361 06 06
  • Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü : 0312 360 59 39
  • Temizlik İşleri Müdürlüğü : 0312 361 10 06
  • Park ve Bahçeler Müdürlüğü : 0312 378 77 13
  • Fen İşleri Müdürlüğü : 0312 378 77 17
  • Cenaze İşleri : 0312 361 10 23
  • Evlendirme Müdürlüğü : 0312 361 10 46

BAŞKAN AK, ‘YENİ TÜRKİYE’Yİ LİSE ÖĞRENCİLERİNE ANLATTI

Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, Gençlik Buluşmaları programı kapsamında Keçiören Prof. Dr. Necmettin Erbakan Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileriyle bir araya geldi. Yerel yönetimlerin görev ve yetkilerine ilişkin söyleşi gerçekleştiren Ak, söyleşinin ardından öğrencilerden gelen soruları yanıtladı. 'Yeni Türkiye’nin yönetim sistemini de anlatan Ak, topyekûn kalkınma için mücadele vurgusu yaptı.

 

YÖNETİM SİSTEMİMİZ MODERN BİR ÇEHRE KAZANDI

Keçiören Belediyesi Gençlik ve Spor Müdürlüğü’nün belirli aralıklarla hayata geçirdiği Gençlik Buluşması programı, bu kez Keçiören Prof. Dr. Necmettin Erbakan Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileriyle gerçekleştirildi. Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak’ın konuşmacı olduğu söyleşinin ardından soru-cevap faslına geçildi. Soru-cevap bölümünde, lise öğrencilerinden gelen ilginç sorulara samimi ve açık yüreklilikle cevap veren Ak, öğrencilerden büyük alkış aldı. İlkokul, ortaokul ve lise hayatını anlatan Ak, üniversiteyi bitirdikten sonra çeşitli sektörlerde faaliyet gösterdiğini ifade etti. Siyasi yaşamına Ak Parti’de başladığını söyleyen Ak, Ak Parti’de çeşitli görevler yürüttükten sonra da 2009 yılında Keçiören Belediye Başkanı seçildiğini aktardı. Öğrencilik hayatının yanında siyasi yaşamına ilişkin deneyimlerini paylaşan Ak, yerel yönetimlerin güçlendirilmesi gerektiğine değinerek, Türkiye’de başkanlık sistemiyle yönetim modelinin modern bir çehre kazandığını belirtti. Ak, Türkiye’nin birinci Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünde Türk milletinin doğrudan demokrasiye geçerek, lider olarak görmek istediği adayı seçme imkânına kavuştuğunu da kaydetti.

 

“MİLLET OLARAK ÜZERİMİZE DÜŞENİ YAPMALIYIZ”

Türkiye’deki yeni yönetim sisteminin sağlam zemine oturtulması için millet olarak herkesin elini taşın altına sokması gerektiğinin altını çizen Ak, “Refaha ulaşmak ancak milletimizin topyekûn mücadelesiyle mümkün olacaktır. Değişen ve gelişen Türkiye’nin kalkınma hızını el birliğiyle artırmak her Türk vatandaşının birinci vazifesidir. Bu büyük geminin sarsılmadan yol alması için hem bilimin hem de kültürel değerlerimizin bir arada yaşatılması ve ileriye taşınması gerekmektedir” dedi.

 

“KEÇİÖREN HALKINA KENDİNİZİ NASIL SEVDİRDİNİZ?”

Söyleşinin ardından gerçekleştirilen soru-cevap bölümünde lise öğrencilerinin sorularını yanıtlayan Ak, kendisine yöneltilen soruları yanıtlarken keyifli anlar yaşandı. Abuzer Öcal isimli öğrencinin, “Keçiören halkına kendinizi nasıl sevdirdiniz? Şahsen ben de sizi çok seviyorum” sorusuna gülümseyerek cevap veren Ak, “917 bin nüfuslu bir ilçe olan Keçiören’de vatandaşlarımızın her birinin derdiyle dertlenerek, hüznüyle hüzünlenerek, onların gönüllerine dokunarak bu sevgi bağını oluşturduk.  Bu sevgi tek taraflı olmamakla birlikte, ben de Keçiörenli vatandaşlarımı canı gönülden seviyorum. Makamda oturarak yöneticilik yapmak yerine parkta, caddede, camide, taziye ziyaretlerinde, düğünlerde bulunarak; vatandaşlarımızla hasbihali eksik etmeyerek sevgi yumağını oluşturduk. Her zaman ifade ettiğim gibi büyük bir aile örneği olan Keçiören halkı benim için çok değerlidir” diye konuştu.

06.11.2018