Bilgi Hattı

BİLGİ HATTI

444 52 76
444 KC RN
Güncel Duyurular:
  • Cumartesi - Pazar günleri 09:00 16:00 saatleri arasında vergi ödemeleriniz için veznelerimiz açıktır.
  • Ayrıca Halk Bankası ve Deniz Bank'in bütün şubelerinden ve e-belediye üzerinden masrafsız vergi ödemesi yapabilirsiniz.
  • Zabıta Müdürlüğü : 0312 361 06 06
  • Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü : 0312 360 59 39
  • Temizlik İşleri Müdürlüğü : 0312 361 10 06
  • Park ve Bahçeler Müdürlüğü : 0312 378 77 13
  • Fen İşleri Müdürlüğü : 0312 378 77 17
  • Cenaze İşleri : 0312 361 10 23
  • Evlendirme Müdürlüğü : 0312 361 10 46

BAŞKAN AK YİNE HALKLA BERABER YİNE HALKIN İÇİNDE

Halk Günü buluşmalarını belediye binasından Keçiören’in mahallelerine taşıyan Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, halk buluşmalarında Yeşilöz Mahallesi sakinleriyle bir araya gelerek sorunlarını dinledi.

 

Yeşilöz Mahallesi Muhtarı Ünal Yılmaz'ı ziyaret ederek mahallenin talepleri hakkında bilgi alan Başkan Ak, Solfasol Köyü Hacı Bayram-ı Veli Hz. Sevenler Derneğinde vatandaşlarla bir araya geldi. Somalili bir ailenin de fotoğraf talebini geri çevirmeyen Ak, çocuklarla kısa bir süre de sohbet etti.

 

Afganistan Türkleri Ata Dostluk Eğitim, Kültür ve Yardımlaşma Derneğinde göçmen vatandaşların sorunlarını dinleyen Ak, "Afgan ve Türk dostluğu çok eskilere dayanır, Afganistan'ın en zor zamanlarında biz yanlarında olduk ve yardım gönderdik. Keçiören'de de çok sayıda Afgan vatandaşı yaşıyor. Biz onların topluma entegre olma süreçlerini hızlandırmak için Göçmen Hizmetleri Merkezimiz ve diğer birimlerimiz vasıtasıyla çeşitli çalışmalar yapıyoruz. Türkçe dil kursları, meslek edindirme kursları, kişisel bakım gibi etkinliklerle kültürel entegrasyonlarına yardımcı oluyoruz." ifadelerini kullandı. Başkan Ak'a yabancı uyruklularla  ilgili çalışmaları ve destekleri için teşekkür eden göçmenler, Özbek pilavı da ikram ettiler.

 

HALK TIRI YEŞİLÖZ MAHALLESİNDE

Keçiören’i Keçiörenliler ile birlikte yönetmeye özen gösteren Ak, Yeşilöz Pazar Alanına kurulan halk tırında vatandaşlarla bir araya gelerek, "“Elimizden geldiğince tüm vatandaşlarımızın sorunlarına yardımcı oluyoruz. Keçiörenlilerden gelen taleplere göre bir yandan sorunlara çözüm üretirken, diğer taraftan vatandaşlarımızın bizimle paylaşmak istedikleri proje ve çalışmaları da değerlendirme imkanı buluyoruz. Karar mekanizmasına vatandaşlarımızı da dahil ederek onlar için hizmet üretiyoruz. Halkımızla beraber olmanın, onların sorunlarına çözüm üretmenin ve Keçiören’i birlikte yönetmenin mutluluğunu yaşıyoruz." diye konuştu.

 

Her mahalleyi adım adım gezdiğini ve iletişimde tüm sınırları kaldırdıklarını ifade eden Ak, vatandaşların yanında olduklarını her fırsatta hissettirdiklerinin de altını çizdi.

27.10.2017

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player