Bilgi Hattı

BİLGİ HATTI

444 52 76
444 KC RN
Güncel Duyurular:
  • Cumartesi - Pazar günleri 09:00 16:00 saatleri arasında vergi ödemeleriniz için veznelerimiz açıktır.
  • Ayrıca Halk Bankası ve Deniz Bank'in bütün şubelerinden ve e-belediye üzerinden masrafsız vergi ödemesi yapabilirsiniz.
  • Zabıta Müdürlüğü : 0312 361 06 06
  • Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü : 0312 360 59 39
  • Temizlik İşleri Müdürlüğü : 0312 361 10 06
  • Park ve Bahçeler Müdürlüğü : 0312 378 77 13
  • Fen İşleri Müdürlüğü : 0312 378 77 17
  • Cenaze İşleri : 0312 361 10 23
  • Evlendirme Müdürlüğü : 0312 361 10 46

BAŞKAN AK OSMANLI’NIN DİRİLİŞİNE KONUK OLDU

Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, dünya tarihine damgasını vuran Osmanlı İmparatorluğu’nun kuruluş sürecini anlatan ve Ertuğrul Gazi’yi konu alan TRT dizisi “Diriliş Ertuğrul”un çekim platosunu ziyaret etti. Başkan Ak, “Çanakkale Zaferi’nin 100’üncü yılı kutlamalarının yıldönümünde Diriliş’ten kuruluşa, kuruluştan kurtuluşa bir bağ kurmak adına ziyaretimiz başka bir anlam kazanmaktadır” dedi.

 

Mustafa Ak, 623 yıl hüküm süren Osmanlı İmparatorluğu’nun kurucusu Osman Bey’in babası Ertuğrul Gazi’yi anlatan TRT’nin reyting rekortmeni dizisi “Diriliş Ertuğrul”un çekimlerinin yapıldığı İstanbul’daki platoya konuk oldu. Dizi Osmanlı İmparatorluğu’na temel teşkil eden Kayı boyunun lideri Ertuğrul Gazi dönemini, dünyaya adaletle hükmedecek bir imparatorluğa uzanacak tarihi sürecin başlangıcını konu alıyor. Çekimlerin yapıldığı platoya giden Başkan Ak, oyuncularla tanışarak sohbet etti. Ertuğrul Gazi’yi canlandıran başrol oyuncusu Engin Altan Düzyatan ve diğer oyuncularla birlikte platoyu gezen Başkan Ak, dizi hakkında oyunculardan ve yapımcı- senarist Mehmet Bozdağ’dan bilgi aldı. Başkan Ak, İslamiyet’in üç kıtaya yayılmasını sağlayan şanlı Osmanlı İmparatorluğunun kuruluş sürecinin böyle bir dizi ile halka anlatılmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

 

DİRİLİŞTEN KURULUŞA BİR BAĞ KURDUK 

Asıllarına uygun şekilde yapılan otağ, çadır ve diğer mekanlar ile oyuncuların kostümlerini son derece başarılı bulduğunu ve kuruluş döneminin birebir yansıtıldığını belirten Başkan Ak, “Çanakkale Zaferi’nin 100’üncü yıl dönümünde Diriliş’ten kuruluşa, kuruluştan kurtuluşa bir bağ kurmak adına bu ziyaretimiz başka bir anlam kazanmaktadır. Günümüzde yeni nesillerin Osmanlı İmparatorluğu’nu, yani atalarını tanıması son derece önemli. Bu açıdan çok büyük bir açığı gideren güzel bir dizi, emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Platoyu gezdim ve çok beğendim. Biz de Osmanlıca kursu başlatarak gençlerimizin edebi eserleri aslından okuyabilmeleri için güzel bir hizmet sunuyoruz. Osmanlıca kurslarına ilgi tahminlerimizin de üzerinde, 700’e yakın öğrenci kayıt yaptırdı. Toplumların hafızası yazılı tarihleriyle, dillerinin korunmasıyla mümkündür. Osmanlıca’ya ara verilen dönemde bizim tarihimizle yazılı bağlarımız istenilen düzeyde olmadı” dedi.

19.03.2015