Bilgi Hattı

BİLGİ HATTI

444 52 76
444 KC RN
Güncel Duyurular:
  • Cumartesi - Pazar günleri 09:00 16:00 saatleri arasında vergi ödemeleriniz için veznelerimiz açıktır.
  • Ayrıca Halk Bankası ve Deniz Bank'in bütün şubelerinden ve e-belediye üzerinden masrafsız vergi ödemesi yapabilirsiniz.
  • Zabıta Müdürlüğü : 0312 361 06 06
  • Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü : 0312 360 59 39
  • Temizlik İşleri Müdürlüğü : 0312 361 10 06
  • Park ve Bahçeler Müdürlüğü : 0312 378 77 13
  • Fen İşleri Müdürlüğü : 0312 378 77 17
  • Cenaze İşleri : 0312 361 10 23
  • Evlendirme Müdürlüğü : 0312 361 10 46

BAŞKAN AK LİSE ÖĞRENCİLERİYLE SOHBET ETTİ

Gençliğin gelecek olduğunu her fırsatta vurgulayan Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak “Gençlik Buluşmaları” kapsamında Keçiören Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri ile bir araya gelerek tecrübelerini paylaştı.

 

Miraç Kandili vesilesiyle program öncesi öğrencilerin düzenlediği mevlide katılan Başkan Ak, ardından konferans salonunda öğrencilerle bir araya gelerek hem tecrübelerini paylaştı hem de onların sorularını cevaplandırdı. Herkesin Miraç Kandilini kutlayarak konuşmasına başlayan Ak, kandilin tüm İslam aleminin kurtuluşuna vesile olması temennisinde bulunarak, “İslam coğrafyasında kan ve gözyaşı var, biz zulmün, acıların sona ermesini diliyor, yaşanabilir bir dünya nizamının kurulması için dua ediyoruz.” dedi.

 

HÜKMEDEN AMA ZULMETMEYEN BİR ANLAYIŞ

Ak, Türklerin tarih boyunca 18 milyon km² alanda hüküm sürdüğüne de vurgu yaparak, “Hüküm sürerken İslamın güzelliklerini yaşatıp, adaleti tesis etmişiz. Sömürü mantığıyla değil, dil, din, kültürleri koruyarak, gönülleri fethederek o insanlara ulaşmışız. Hükmetmişiz ama zulmetmemişiz. Şu an sadece 783.562 km² olan Anadolu’dan değil aslında 18 milyon km² alandan sorumluyuz.” ifadelerini kullandı. Ak gençlere bunun bilincinde olup, bu anlayışla kendilerini yetiştirmeleri tavsiyesinde bulundu.

 

YETENEKLERİNİZİ KEŞFEDİN

Başkan Ak sözlerini şöyle sürdürdü; “Mazlumlar için zengin, mağdurlar için güçlü bir ülke olmalıyız, bölgemizin umudu biziz. Buna engel olmaya ve gücümüzü zayıflatmaya çalışanlara karşı direnmeliyiz.” Ak, gençlere zamanlarını iyi değerlendirmeleri tavsiyesinde bulunarak hedeflerini gerçekleştirmeleri noktasında adım atmalarını söyledi.  Kendi hayatı ile ilgili anekdotlar da paylaşan Başkan Mustafa Ak, özellikle gençlere arkadaş seçimi konusunda dikkatli olmaları öğüdünü vererek, “Arkadaş arkadaşı eğitebilir, arkadaş arkadaşın öğretmeni olabilir. Ayrıca şehir de önemli bir okuldur. Sanatsal ve kültürel etkinlikleri takip etmeye çalışın. Keşkeleriniz olmasın. Ben gençken keşke daha fazla öğrenmeye, sanatsal etkinliklere vakit ayırsaydım diyorum. O yüzden şimdiden çok okuyun, çok çalışın, yeteneklerinizi keşfedin. Bilgiyi hikmete dönüştürün.” diye konuştu.

 

Gençlere sevdikleri bir işi seçmelerini söyleyen Ak, “Sevmediği iş insana yük olur, severse çok çalışır, üretir ve kendini geliştirmek için çaba sarf eder. Bakın Afrin’de ve terörle mücadelede İHA ve SİHA’lar kullanılıyor ve bunları genç bir mühendis, genç bir idealist yapıyor. O isim Selçuk Bayraktar…  O nedenle kendinize doğru hedefler koyun ve o hedefler doğrultusunda çok çalışın…” ifadelerini kullandı. Gençlerin sorularını da cevaplandıran Ak, program sonunda TÜGVA Keçiören ile ortaklaşa düzenlenen Keçiören Anadolu İmam Hatip Lisesi Satranç Yarışmasında dereceye giren öğrencilere madalyalarını da takdim etti.

14.04.2018

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player