Bilgi Hattı

BİLGİ HATTI

444 52 76
444 KC RN
Güncel Duyurular:
  • Cumartesi - Pazar günleri 09:00 16:00 saatleri arasında vergi ödemeleriniz için veznelerimiz açıktır.
  • Ayrıca Halk Bankası ve Deniz Bank'in bütün şubelerinden ve e-belediye üzerinden masrafsız vergi ödemesi yapabilirsiniz.
  • Zabıta Müdürlüğü : 0312 361 06 06
  • Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü : 0312 360 59 39
  • Temizlik İşleri Müdürlüğü : 0312 361 10 06
  • Park ve Bahçeler Müdürlüğü : 0312 378 77 13
  • Fen İşleri Müdürlüğü : 0312 378 77 17
  • Cenaze İşleri : 0312 361 10 23
  • Evlendirme Müdürlüğü : 0312 361 10 46

BAŞKAN AK KURBAN BAYRAMI’NIN İLK GÜNÜ MODERN MEZBAHANE’DEYDİ

Türkiye’nin en nitelikli kurban satış alanlarını kurarak vatandaşların takdirini kazanan Keçiören Belediyesi, Ovacık’taki modern kurban kesim tesisleri sayesinde Keçiörenlilerin kurban ibadetlerini rahat ve huzurlu biçimde yerine getirmelerini de sağladı. Kurban Bayramı’nın ilk günü Ovacık’taki kurbanlık kesim tesislerine giden Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, uzman personel tarafından yapılan kurbanlık kesim işlemlerini yerinde inceledi.


Bayram namazını Esertepe Merkez İ.Melih Gökçek Camii’nde kılan Mustafa Ak, namazdan sonra vatandaşlarla bayramlaştı. Bayramlaştığı Keçiörenlilere lokum ikram eden Başkan Ak, çocuklara bayram harçlığı vermeyi de ihmal etmedi. Daha sonra Ovacık’a giderek Keçiören Belediyesi’ne ait tesislerde bulunan modern mezbahanedeki kurbanlık kesim işlemlerini inceleyen Başkan Ak, vatandaşlara herhangi bir ihtiyaçları olup olmadığını sordu. Kurbanlık sırasını bekleyen vatandaşlarla sohbet ederek bayramlarını kutlayan Başkan Ak, mezbahane hizmetleri ile ilgili görüş ve önerileri dinledi.


HER TÜRLÜ TEDBİRİ ALDIK 

Modern mezbahane sayesinde istenmeyen görüntülerin yaşanmadığını belirten Mustafa Ak, “İki bant olarak hizmet veren tesislerimiz hızlı bir şekilde çalışıyor ve vatandaşlarımıza büyük kolaylık sağlıyor. Keçiörenlilerin Kurban Bayramı boyunca herhangi bir sıkıntı yaşamaması için her türlü tedbiri aldık. Mezbahanenin dışında kurbanını kesmek isteyen vatandaşlarımız için de Keçiören genelinde 12 noktayı kesim alanı olarak belirledik. 23 Nisan, Atapark, Esertepe, Yeşiltepe, Aktepe, Ufuktepe, Uyanış, Kalaba, Fatih, İncirli ve 19 Mayıs semt pazar yerlerlerinde vatandaşlarımız kurbanlıklarını kendileri kesebiliyorlar” diye konuştu. Mezbahaneye gelen Keçiörenliler ise kurbanlık kesimi ile ilgili hizmetlerinden dolayı Belediye Başkanı Mustafa Ak’a teşekkür ederek “Elimiz değmeden dini vecibelere uygun şekilde vekaletimiz alınarak kurbanımız kesiliyor. Çok memnunuz. Hem Başkanımızdan hem de tesis çalışanlarından Allah razı olsun” görüşünü dile getirdiler.


İKİ DAKİKADA BİR KURBANLIK KESİLİYOR 

Keçiören Belediyesi tarafından Ovacık’ta kurulan mezbahane, uzman personeli ve modern ekipmanları sayesinde vatandaşların kurban ibadetlerin rahat ve huzurlu biçimde yerine getirmelerine imkan tanıyor. Vatandaşların kurbanlıkları bayram öncesinden aldıkları sıraya göre sistemli ve hızlı bir şekilde kesilirken hijyen kuralları da en üst seviyede tutuluyor. Modern tesislerde iki dakikada bir kurbanlığın kesimi yapılabilirken, günde bin adet kurbanlığın kesim işlemleri tamamlanabiliyor. Usta kasapların görev yaptığı mezbahanede, Keçiören Belediyesi tarafından özel olarak kurulan kurban taşıma ekibi de kesilen kurbanlıkların taşınması konusunda ücretsiz hizmet veriyor. Veteriner hekimlerin gözetiminde yapılan kesim işlemleri sırasında hazır bekleyen sağlık ekipleri de etlerini parçalarken yaralanan vatandaşlara anında müdahale ediyor. 

 

24.09.2015

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player