Bilgi Hattı

BİLGİ HATTI

444 52 76
444 KC RN
Güncel Duyurular:
  • Cumartesi - Pazar günleri 09:00 16:00 saatleri arasında vergi ödemeleriniz için veznelerimiz açıktır.
  • Ayrıca Halk Bankası ve Deniz Bank'in bütün şubelerinden ve e-belediye üzerinden masrafsız vergi ödemesi yapabilirsiniz.
  • Zabıta Müdürlüğü : 0312 361 06 06
  • Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü : 0312 360 59 39
  • Temizlik İşleri Müdürlüğü : 0312 361 10 06
  • Park ve Bahçeler Müdürlüğü : 0312 378 77 13
  • Fen İşleri Müdürlüğü : 0312 378 77 17
  • Cenaze İşleri : 0312 361 10 23
  • Evlendirme Müdürlüğü : 0312 361 10 46

BAŞKAN AK’TAN ESNAFIN YÜZÜNÜ GÜLDÜRECEK HİZMET

ATO KEÇİÖREN ESNAFINA KOMŞU OLDU

Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, Ankara’da bir ilke imza atarak Ankara Ticaret Odası’nı(ATO) Keçiörenlilerin ayağına getirdi. Keçiören esnafı artık işlerini ATO’ya gitmeden sadece belediye binasına uğrayarak halledebilecek.

 

Keçiören Belediyesi binası içindeki Ankara Ticaret Odası(ATO) hizmet biriminin açılışı törenle yapıldı. Kurdela kesme törenine Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, ATO Başkanı Salih Bezci, ATO Yönetim Kurulu Üyeleri ve AK Parti Keçiören İlçe Başkanı Bülent Yağmur katıldı. Açılışta konuşan ATO Başkanı Bezci, yeni açılan şube sayesinde artık Keçiörenlilerin ATO’ya gitmeden her türlü hizmetlerinin görülebileceğini söyledi. Şubenin yerinin kendilerine bedelsiz veren Belediye Başkanı Mustafa Ak’a teşekkür eden Bezci, “Bu yerin açılmasında Başkan Ak’ın çok büyük katkıları var. Bu açacağımız şubenin Keçiörenlilere, Ankara’ya hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

 

ESNAFA BÜYÜK KOLAYLIK

Başkan Ak ise konuşmasında Keçiören Belediyesi’nin bir ilke daha imza attığını belirterek, “ATO şubesi, bir belediye binasının içerisinde olarak ilk defa Keçiören’de açıldı. Hayırlı uğurlu olsun. Buranın açılması ve yan tarafımızda sosyal güvenlik kurumunun da bir şubesini açmasıyla Keçiören’de ticaretle uğraşan esnaf kardeşlerimiz, ticaretle uğraşan kardeşlerimiz, merkeze gitmeden, ATO’ya ve SGK’ya gitmeden burada da işlerini halledebilecek hale gelmiş oldular. Bu güzel bir hizmettir. Bu hizmetin Keçiören’de açılmasını sağlayan başta ATO başkanımız olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

EĞİTİM KAMPÜSÜ GELİYOR

Keçiören’in artık bir “cazibe merkezi” haline geldiğine işaret eden Başkan Ak, “Keçiören oturumda, ticarette tercih edilen bir merkez haline geldi. Şu anda Türkiye’nin nüfus itibariyle en büyük ilçesi. Bunun yanında en fazla gayrimenkul hareketliliğinin olduğu ilçe. Çok tercih edilen, ticari anlamda da hareketliliğini artık kazanmaya başlayan bir merkez haline geldi” dedi. Mustafa Ak, Keçiören’de üç üniversitenin faaliyet gösterdiğine dikkat çekerken, “Bunun yanında Keçiören’de liselerden oluşan bir eğitim kampüsü projesi Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yürütülüyor. Bu proje de Türkiye’de bir ilk olacak” bilgisini paylaştı.  

 

SAĞLIK’TA DEV YATIRIM

Belediye Başkanı Ak, Keçiören’in “hastaneler şehri” olarak anılan Etlik-Kasalar bölgesine de dev bir yatırım yapılacağı müjdesini verirken “Bu yatırım Sağlık Bakanlığı tarafından hükümetimiz tarafından yapılacak. Keçiören böylece hizmet sektöründe de ağırlıklı olarak kendini hissetirmiş olacak” dedi.

 

22.01.2013