Bilgi Hattı

BİLGİ HATTI

444 52 76
444 KC RN
Güncel Duyurular:
  • Cumartesi - Pazar günleri 09:00 16:00 saatleri arasında vergi ödemeleriniz için veznelerimiz açıktır.
  • Ayrıca Halk Bankası ve Deniz Bank'in bütün şubelerinden ve e-belediye üzerinden masrafsız vergi ödemesi yapabilirsiniz.
  • Zabıta Müdürlüğü : 0312 361 06 06
  • Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü : 0312 360 59 39
  • Temizlik İşleri Müdürlüğü : 0312 361 10 06
  • Park ve Bahçeler Müdürlüğü : 0312 378 77 13
  • Fen İşleri Müdürlüğü : 0312 378 77 17
  • Cenaze İşleri : 0312 361 10 23
  • Evlendirme Müdürlüğü : 0312 361 10 46

BAŞKAN AK’TAN GENÇLERE FESTİVAL HEDİYESİ

Keçiören Belediyesi’nin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle düzenlediği “Gençler İstedi Biz Yaptık” adlı gençlik festivali büyük ilgi gördü. Festivale Avrupa Gol Kralı Tanju Çolak ile halterdeki milli gururumuz dünya ve olimpiyat şampiyonu Halil Mutlu da katıldı.

 

Fatih Stadı’nda düzenlenen festivali Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, Keçiören Kaymakamı Nusret Dirim ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Kılıçgil de izledi. Stadı tıklım tıklım dolduran gençlere hitap eden Başkan Mustafa Ak, “Geleceğimizin teminatı kıymetli gençlerimizin bayramını kutluyorum. Her ülkenin tarihinde önemli günler vardır. Bugünlerde bayramlar, şölenler gerçekleştirilir. Bugün Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurtuluş mücadelesini başlatmak ve genç Türkiye Cumhuriyeti’ni kurmak için Samsun’a çıktığı gündür” dedi.

 

BAŞARILI SPORCULAR ÇANAKKALE’YE GİDİYOR

 

Atatürk’ün 19 Mayıs’ı spor bayramı ilan ederek gençlere armağan etmesinin önemine vurgu yapan Başkan Ak, “Çünkü gençlik ve spor ayrılmaz bir bütündür. Biz bugün festival bünyesinde konser vermeyi de düşünüyorduk. Fakat şehitlerimiz var. Maalesef bugün Keçiören’den de bir şehidimiz var. Onun için konser yapmıyoruz. Ama sizlerin isteğiyle oyun alanları kurduk” diye konuştu. Keçiören Okullar Ligi’nde dereceye girenlere Çanakkale müjdesi veren Başkan Ak, “Okullar Ligi’nde ilk dörde giren öğrencilerimizi Çanakkale gezisine gönderiyoruz. Değerli gençler, bu ülkeyi, bu milleti çok sevin. Çünkü ülkemizi sizlere emanet ediyoruz” ifadelerini kullandı.

 

ŞEHİTLER ÖLMEZ, VATAN BÖLÜNMEZ

 

Kaymakam Dirim ise, gençlerin bayramını en içten dileklerle kutladığını belirterek, “Sporu hayat boyu sürdürmeniz sağlıklı birey ve sağlıklı toplum hedefi için çok önemlidir. Bugün Keçiören’in bir acısı var. Özgür Kara Van Gürpınar’da şehit oldu. Kendisine Allah’tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı ve sabır diliyorum” dedi. Dirim’in şehidin ismini anons etmesiyle birlikte “Şehitler ölmez, vatan bölünmez” sloganı atan gençler, en güzel birlik ve beraberlik mesajını vermiş oldu. Keçiörenli gençlerin eğitime ve spora büyük destek veren bir belediye başkanına sahip olduklarını hatırlatan Mustafa Kılıçgil de, “Başkanımıza desteğinden ötürü teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

HALİL MUTLU BASKET, BAŞKAN AK PENALTI ATTI

 

Ünlü futbolcu Tanju Çolak ise, Samsunlu olmasına rağmen 19 Mayıs’ı Keçiören’de kutlamayı tercih ettiğini dile getirerek, “Başkan Mustafa Ak benim için çok önemlidir. Gençlere çok destek veriyor, çok şanslısınız. Bizim zamanımızda böyle etkinlikler yoktu. Sizleri düşünen bir Belediye Başkanınız var” dedi.

 

Konuşmaların ardından Okullar Ligi’nde futbol, basketbol, futsal, voleybol ve yakan top branşlarında dereceye giren 40 takım için kupa töreni yapıldı. 1734 sporcunun katıldığı, 133 takımın kendi aralarında toplam 271 maç yaptığı Okullar Ligi’nde dereceye giren öğrencilere kupalarını Başkan Ak ve protokol heyetindeki diğer isimler takdim etti. Keçiören Belediyesi, dereceye giren takımlara aynı zamanda spor malzemesi desteğinde de bulundu.

 

Kupa töreninden sonra oyun alanını gezen Başkan Ak, gençlerin oynadığı oyunlara eşlik etti. Mustafa Ak, Nusret Dirim ve Mustafa Kılıçgil gençlerle birlikte penaltı atışı yaparlarken, Başkan Ak’ın kullandığı penaltı 90’a giderek gol oldu. Bu arada milli halterci Halil Mutlu’nun kısa boyuna rağmen attığı basketler de gençlerden büyük alkış aldı. Festivalde Action Team Show gösterisi sırasında bisiklet ve paten üzerindeki yeteneklerini sergileyen sporcular adrenalin seviyesini yükseltirken, canlı langırt, tırmanma parkuru, rodeo gibi oyunlar da gençlere eğlenceli dakikalar yaşattı.

 

 

 

 

20.05.2016

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player