Bilgi Hattı

BİLGİ HATTI

444 52 76
444 KC RN
Güncel Duyurular:
  • Cumartesi - Pazar günleri 09:00 16:00 saatleri arasında vergi ödemeleriniz için veznelerimiz açıktır.
  • Ayrıca Halk Bankası ve Deniz Bank'in bütün şubelerinden ve e-belediye üzerinden masrafsız vergi ödemesi yapabilirsiniz.
  • Zabıta Müdürlüğü : 0312 361 06 06
  • Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü : 0312 360 59 39
  • Temizlik İşleri Müdürlüğü : 0312 361 10 06
  • Park ve Bahçeler Müdürlüğü : 0312 378 77 13
  • Fen İşleri Müdürlüğü : 0312 378 77 17
  • Cenaze İşleri : 0312 361 10 23
  • Evlendirme Müdürlüğü : 0312 361 10 46

BAŞBAKAN YILDIRIM, MUSTAFA AK'IN OĞLUNUN NİKAH ŞAHİDİ OLDU

Başbakan Binali Yıldırım, Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak'ın en küçük oğlu Yusuf İslam Ak’ın en mutlu gününde nikah şahitliği yaptı.

 

Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak ve Hatice Ak çiftinin oğlu Yusuf İslam Ak (23) ile Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Kooperatifçilik Genel Müdür Yardımcısı Eyüp Aksoy ile Nuran Aksoy çiftinin kızı Sena Aksoy (21) çifti dünyaevine, Gölbaşı Vilayetler Evi’nde düzenlenen nikah ve düğün merasimi ile girdi.

 

Nikahın onur konuğu Başbakan Yıldırım’ı ev sahibi Belediye Başkanı Mustafa Ak karşıladı. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in kıydığı nikahta çiftin şahitliklerini Başbakan Binali Yıldırım'ın yanı sıra, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan Seçim İşleri Genel Başkan Yardımcısı ve AK Parti Konya Milletvekili Ahmet Sorgun, AK Parti Ankara İl Başkanı Mustafa Nedim Yamalı  üstlendi.  Siyaset, yargı ve bürokrasi dünyasının önde gelen isimlerinin buluştuğu nikaha AK Parti Ankara Milletvekilleri Ahmet Gündoğdu, Nevzat Ceylan, Ali İhsan Arslan,  Emrullah İşler, Murat Alparslan, Vedat Bilgin, Konya Milletvekili Halil Etyemez, Tokat Milletvekili Zeyid Aslan, Van Milletvekili Burhan Kayatürk, Afyon Milletvekili Ali Özkaya, Çankırı Milletvekili Hüseyin Filiz, Ankara Valisi Mehmet Kılıçlar, Pakistan, Azerbaycan ve Özbekistan Büyükelçileri, Keçiören'in kardeş Belediyelerinden Kosova Mamuşa Belediye Başkanı Arif  Bütüç, KKTC Güzelyurt Belediye Başkanı Mahmut Özçınar ve Ankara İlçe Belediye Başkanları, STK Temsilcileri, bürokratların da aralarında olduğu çok sayıda davetli katıldı.

 

ÇİFTE CUMHURBAŞKANININ EN AZ 3 ÇOCUK TAVSİYESİ HATIRLATILDI

Genç çiftin nikahını kıyan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek aile cüzdanını çifte vermesi için Başbakan Yıldırım'a uzatırken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın “üç çocuk” tavsiyesini  de hatırlatarak iki cihan saadeti diledi.

 

Başbakan Yıldırım çiftin birlikte uzun ve ince bir yola çıktıklarını belirterek  "Yol uzun ve ince diye endişe etmeyin, Ulaştırma Bakanımız sizin için bu yolları uzun duble yol yapıyor" esprisiyle salondakileri gülümsetti. 

 

EVLİLİĞİN SIRRI İTAAT ET RAHAT ET

Başbakan Yıldırım "Üzüntülerinizi paylaşıp azaltacaksınız, sevinçlerinizi paylaşıp çoğaltacaksınız, sevgi, saygı ve sadakatle bu yolculuğa devam etmenizi diliyorum. Çocuklarımızın tahtını yaparız ama bahtını yapamayız, o nedenle bu genç çiftimizin Allah bahtını açık etsin."  dedi.  Çifte, evliliğin sırrının itaat et rahat et olduğunu söyleyen Başbakan Yıldırım sesler yükseldiğinde bir tarafın idare ederek evliliklerini ayakta tutacakları öğüdünü verdi.

 

Konuşmasının ardından Başbakan Yıldırım çiçeği burnundaki çifti tebrik ederek mutluluklar diledi.

09.09.2016