Bilgi Hattı

BİLGİ HATTI

444 52 76
444 KC RN
Güncel Duyurular:
  • Cumartesi - Pazar günleri 09:00 16:00 saatleri arasında vergi ödemeleriniz için veznelerimiz açıktır.
  • Ayrıca Halk Bankası ve Deniz Bank'in bütün şubelerinden ve e-belediye üzerinden masrafsız vergi ödemesi yapabilirsiniz.
  • Zabıta Müdürlüğü : 0312 361 06 06
  • Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü : 0312 360 59 39
  • Temizlik İşleri Müdürlüğü : 0312 361 10 06
  • Park ve Bahçeler Müdürlüğü : 0312 378 77 13
  • Fen İşleri Müdürlüğü : 0312 378 77 17
  • Cenaze İşleri : 0312 361 10 23
  • Evlendirme Müdürlüğü : 0312 361 10 46

BAKAN YILDIRIM: ÇOĞU GİTTİ AZI KALDI

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Keçiören-Tandoğan hattının yapımı için Perşembe günü üstlenici Gülermak-Kolin iş ortaklığı ile sözleşme imzalayacaklarını söyledi.

 

Keçiören Metro İstasyonu’nda düzenlediği basın toplantısında Ankara metrolarında önemli bir aşamaya gelindiğini belirten Bakan Yıldırım, sözleşme imzalandıktan sonra hemen yer tesliminin yapılacağını ve inşaata başlanacağını belirtti. Keçiören-Tandoğan hattının diğer iki hatta göre yapımının daha fazla zaman alacağını ifade eden Bakan Yıldırım, bu hattın yapımını bir an önce tamamlamayı planladıklarını dile getirdi.

 

Ankara’nın 5 milyona yakın nüfusu bulunduğuna işaret eden Bakan Yıldırım, şöyle konuştu: “Ankara’ya yeni yollar, yöne köprüler, kavşaklar yaparak Ankara’nın trafiğini çözmenin imkan dahilinde olmadığını biliyoruz. Bu nedenle bu 3 metro hattının Ankaralılar için ne anlama geldiğinin, ne kadar önemli olduğunun farkındayız. Bu 3 metro hattının bir an önce bitirilmesi için gece gündüz 3 vardiya çalışacağız. Ankaralıların bu projelerin bitmesini dört gözle beklediğini biliyoruz. Her şey yolunda giderse Keçiören-Tandoğan hattını 2,5 yıl içerisinde tamamlamayı düşünüyoruz. Kızılay-Çayyolu ve Sincan-Batıkent hatlarının ise 2 yıl içinde bitirmeyi hedefliyoruz. Böylece 2014 yılı başlarında ve ortalarında bu üç hattı da hizmete almayı hedefliyoruz. Bunun için gayret edeceğiz. Bütün hazırlıklarımızı tamamladık, önümüzdeki 15 gün içerisinde 3 güzergahta da süratli bir şekilde çalışmaya başlayacağız. İşimizin zor olduğunu biliyoruz. Ankaralılar bu hatların başlaması için çok beklediler. Ama çoğu gitti azı kaldı. Kazmayı vuruyor ve bu metroları inşallah tamamlıyoruz.”

 

Bakan Yıldırım, basın toplantısının ardından Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak’la birlikte Dutluk Metro İstasyonu’nunda incelemelerde bulundu.

 

Konuyla ilgili görüşlerini bildiren Mustafa Ak, Keçiören metrosunun tamamlanmasıyla Keçiörenlilerin ulaşım sıkıntılarının büyük ölçüde azalacağını ifade ederek “Keçiören bir milyona yaklaşan nüfusuyla ve coğrafi özellikleri dolayısıyla ulaşımda sıkıntı çekiyordu. İlk günden çok bileşenli bir sorun olan ulaşım sorununu en aza indirmek için elimizden geleni yaptık. Fakat sıkıntının büyük çoğunluğunu giderecek olan metro idi. Bugün de metro ile ilgili adım atılıyor. Keçiörenliler olarak mutluyuz” dedi.

 

31.01.2012