Bilgi Hattı

BİLGİ HATTI

444 52 76
444 KC RN
Güncel Duyurular:
  • Cumartesi - Pazar günleri 09:00 16:00 saatleri arasında vergi ödemeleriniz için veznelerimiz açıktır.
  • Ayrıca Halk Bankası ve Deniz Bank'in bütün şubelerinden ve e-belediye üzerinden masrafsız vergi ödemesi yapabilirsiniz.
  • Zabıta Müdürlüğü : 0312 361 06 06
  • Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü : 0312 360 59 39
  • Temizlik İşleri Müdürlüğü : 0312 361 10 06
  • Park ve Bahçeler Müdürlüğü : 0312 378 77 13
  • Fen İşleri Müdürlüğü : 0312 378 77 17
  • Cenaze İşleri : 0312 361 10 23
  • Evlendirme Müdürlüğü : 0312 361 10 46

AZERİ BELEDİYE BAŞKANLARI KEÇİÖREN’DE

Ankara’nın parlayan yıldızı Keçiören Belediyesi’nin hizmetleri ve projeleri, Azerbaycanlı belediye başkanlarına örnek oldu. Azerbaycan’dan gelen 22 belediye başkanı, Keçiören Belediyesi’nin çalışmalarını yerinde inceledi.

 

Konuk belediye başkanlarına Keçiören Belediyesi’nin yapmış olduğu hizmetler ve projeler konusunda bilgi verildi. Daha sonra heyet Botanik Parkı, Deniz Dünyası ve Keçiören TOGEM binasından oluşan kısa bir Keçiören turu yaptı.

 

HOCALI ANITI’NA KARANFİL BIRAKTILAR

Heyetin bir sonraki durağı Keçiören Belediyesi tarafından Hocalı katliamında hayatını kaybedenlerin anısına yaptırılan Hocalı Şehitleri Anıtı oldu. Azeri belediye başkanları anıta kırmızı karanfil bırakarak şehitler için dua ettiler.

 

Konuk heyete Estergon Kalesi Türk Kültür Merkezi’ni ziyaretinde Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak da eşlik etti. Başkan Ak, Azeri belediye başkanları ile birlikte kültür merkezindeki müzeyi ve Türk İslam sanatları atölyelerini gezdi. Daha sonra konukları onuruna Ören Köşk’te bir akşam yemeği veren Başkan Ak, Azeri belediye başkanları ile tek tek tokalaştı ve onlarla yakından ilgilendi.  

 

KEÇİÖREN ÇOK GÜZEL

Yemek sırasında kısa bir konuşma yapan Başkan Mustafa Ak, “Hepiniz Keçiören’e hoş geldiniz, burası sizin eviniz. Sizler bizi Azerbaycan’da ağırlamıştınız, biz de sizi Keçiören’de misafir etmekten mutluluk duyuyoruz. Bugün belediyemizin yapmış olduğu çalışmalar hakkında bilgi aldınız, ayrıca anlatılan birçok hizmeti de gezerek yerinde gördünüz. Görsel olarak yapılan ziyaret her zaman faydalıdır. Bunun için bu tarz geziler yararlıdır. Umut ediyorum ki Ankara’yı, Keçiören’i beğenmişsinizdir. Bir kez daha sizleri aramızda görmekten mutluluk duyuyorum” dedi.

 

Heyet adına konuşan Azerbaycan Belediyeler Birliği Başkanı Hümbet Hüseynov ise, “Kendimizi evimizde gibi hissettik. Bizlere çok samimi, içten ve güzel bir misafirlik örneği gösterdiniz. Bunun için size çok teşekkür ediyoruz. Heyetimizde yeni belediye başkanlarımız var, ilk defa Ankara’ya gelen belediye başkanlarımız da var” ifadelerini kullandı. Keçiören’de yapılan hizmetleri çok beğendiklerini kaydeden Hüseynov, “Keçiören çok güzel bir yer. Sayın Başkan başarılarınızın devamını diliyorum” mesajını verdi.

 

11.03.2015