Bilgi Hattı

BİLGİ HATTI

444 52 76
444 KC RN
Güncel Duyurular:
  • Cumartesi - Pazar günleri 09:00 16:00 saatleri arasında vergi ödemeleriniz için veznelerimiz açıktır.
  • Ayrıca Halk Bankası ve Deniz Bank'in bütün şubelerinden ve e-belediye üzerinden masrafsız vergi ödemesi yapabilirsiniz.
  • Zabıta Müdürlüğü : 0312 361 06 06
  • Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü : 0312 360 59 39
  • Temizlik İşleri Müdürlüğü : 0312 361 10 06
  • Park ve Bahçeler Müdürlüğü : 0312 378 77 13
  • Fen İşleri Müdürlüğü : 0312 378 77 17
  • Cenaze İşleri : 0312 361 10 23
  • Evlendirme Müdürlüğü : 0312 361 10 46

AZERBAYCAN GECESİ’NDE ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR’AN OKUNDU

8’inci Uluslararası Ramazan Etkinlikleri’nde düzenlenecek Azerbaycan gecesi, Şırnak’taki helikopter kazasında şehit olan 13 askerimiz ve Afganistan’daki terör saldırısında hayatını kaybeden Müslüman kardeşlerimiz nedeniyle iptal edildi. Yerine bütün şehitler için Kur’an-ı Kerim tilaveti okunup dualar edildi.

 

Kalaba Kent Meydanı’nda düzenlenen programa, Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak’ın yanı sıra Türkiye - Azerbaycan Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanı ve AK Parti Adana Milletvekili Necdet Ünüvar, Azerbaycan Büyükelçisi Faik Bağırov, Azerbaycan Sumgayit Belediye Başkanı Sultan Asadov ve Belediye Meclis Üyeleri, Yozgatlı Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Ahmet Koç, Keçiören Belediye Meclis Üyeleri, STK Temsilcileri, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı. Program öncesinde meydanda kurulan Azerbaycan Kültür Evi ile Yozgat Kültür Evi’nin açılışı yapıldı.

 

BU ETKİNLİKLER DOSTLUĞUMUZU PEKİŞTİRİYOR

Aksa Camii İmam Hatibi Erdal İlhan’ın okuduğu Kuran-ı Kerim tilavetinin ardından, şehitlerimiz için hep birlikte dua edildi. Gecede konuşan Necdet Ünüvar, bereket ayı Ramazan’da Türk İslam dünyasını ve Anadolu şehirlerini Keçiören’de buluşturan Başkan Ak’a teşekkür ederek, “Bu etkinlikler dostluğumuzu daha da pekiştiriyor. Bugün Azerbaycan’ın değerli sanatçılarını dinleyecektik, ama acılı bir coğrafyadayız. Dün Afganistan’da bir terör saldırısı meydana geldi. Ayrıca Şırnak’taki helikopter kazasında 13 askerimiz ve Lice’de 3 askerimiz şehadet şerbeti içtiler. Şehitler için ‘Onlar ölü değildir, diridir’ ayeti var. Şehitlerimizin varlığı, bize güç veren unsurdur” dedi. Ünüvar, iki ülke arasındaki kardeşliğe dikkat çekerek, “Türkiye ve Azerbaycan’ın daha güçlü olması, dünyaya barış ve huzur getirmesi için birbirimize daha sıkı sarılmalıyız. Ülkeler ve şehirler arasında bir gönül köprüsü kuran Başkan Ak’a bir kez daha teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

 

KEÇİÖREN BİZİM İÇİN ÖZELDİR

Büyükelci Faik Bağırov ise, Şırnak’taki helikopter kazasında şehit olan Türk askerlerine Allah’tan rahmet dileyerek, “Terör hadiselerini ve böyle kazaları Allah, dostumuz, kardeşimiz Türkiye’ye bir daha yaşatmasın inşallah. Keçiören Belediyesi’nin düzenlediği 8’inci Uluslararası Ramazan Etkinlikleri’nde beraberiz. Bu programların Ramazan ayında gerçekleşmesi, birliğimizi, beraberliğimizi daha da pekiştiriyor” diye konuştu. Bu büyük organizasyona ev sahipliği yapan Mustafa Ak’a teşekkür eden Bağırov, “Azerbaycan’ın Keçiören Belediyesi ile birçok kardeş belediyesi var. Hocalı Soykırımı Anıtı’nın da bulunduğu Keçiören bizim için özeldir” mesajını verdi.

 

ŞEHİTLERİMİZİN KANI YERDE KALMAYACAK

Belediye Başkanı Mustafa Ak da, Şırnak’taki helikopter kazasında vatan için hayatlarını feda eden 13 şehidimiz ve Afganistan’da gerçekleştirilen hain terör saldırısında hayatını kaybeden Müslüman kardeşlerimiz için bu programı düzenlediklerini belirterek, “Şehitlerimizin ruhu şad olsun. Yakınlarının ve milletimizin başı sağ olsun. Dün Afganistan bizim, biz de Afganistan’ın acısını paylaştık. Bugün de canımız, kardeşimiz Azerbaycan acımızı paylaştı” dedi. Türkiye’nin hem kendi sınırları içerisinde hem de Suriye ve Irak’ta teröre karşı mücadele yürüttüğüne işaret eden Başkan Ak, “Terörle tüm dünya mücadele etmelidir. Terörün kökünü kazıyıncaya kadar mücadelemiz sürecek. Şehitlerimizin kanı yerde kalmayacak. Keçiören’e gelen Azerbaycanlı sanatçılarımıza teşekkür ediyorum. Cenab-ı Allah birliğimizi, dirliğimizi, huzurumuzu korusun” diye konuştu.

 

TÜRKİYE, TÜRK DÜNYASININ YÜREĞİDİR

Keçiören’in kardeşi Sumgayit’in Belediye Başkanı Asadov da, tüm Türkiye’ye başsağlığı dileyerek, “Kardeş Keçiören Belediyemizle her Uluslararası Ramazan Etkinlikleri’nde buluşuyoruz. Bu gece şehitlerimiz nedeniyle programımızı yapmıyoruz. Azerbaycan halkı her zaman Türk halkının yanındadır. 15 Temmuz’da da Türk halkının ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yanında olduk” dedi. Türkiye’de gerçekleşen terör saldırısının acısını Azerbaycan’ın, kendi ülkesinde oluyormuş gibi hissettiğini kaydeden Asadov, “Türkiye, Türk Dünyasının arkasıdır, yüreğidir. Biz bir millet, iki devletiz. Bu mübarek ayda dua edelim, terör bir daha ülkelerimizde olmasın” temennisinde bulundu.

 

Hediyeleşme ve plaket takdiminin ardından program toplu hatıra fotoğrafının çekimiyle sona erdi.

 

02.06.2017