Bilgi Hattı

BİLGİ HATTI

444 52 76
444 KC RN
Güncel Duyurular:
  • Cumartesi - Pazar günleri 09:00 16:00 saatleri arasında vergi ödemeleriniz için veznelerimiz açıktır.
  • Ayrıca Halk Bankası ve Deniz Bank'in bütün şubelerinden ve e-belediye üzerinden masrafsız vergi ödemesi yapabilirsiniz.
  • Zabıta Müdürlüğü : 0312 361 06 06
  • Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü : 0312 360 59 39
  • Temizlik İşleri Müdürlüğü : 0312 361 10 06
  • Park ve Bahçeler Müdürlüğü : 0312 378 77 13
  • Fen İşleri Müdürlüğü : 0312 378 77 17
  • Cenaze İşleri : 0312 361 10 23
  • Evlendirme Müdürlüğü : 0312 361 10 46

AYVALI MAHALLESİ İFTARI’NDA RAMAZAN BEREKETİ

Keçiören Belediyesi, Ramazan ayı boyunca sürdürdüğü “Mahallede İftar Var” programlarının sonuncusunu Ayvalı Mahallesi’nde yaptı.


Ayvalı Mahallesi Şehit Hakan Kubil İlköğretim Okulu bahçesinde düzenlenen belediye iftarına AK Parti Ankara Milletvekili Bülent Gedikli ve Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak da katıldı. İftarda konuşan Bülent Gedikli, rahmet ve bereket ayı olan mübarek Ramazan-ı Şerif’in Ankara’ya, Türkiye’ye ve bütün İslam alemine hayırlı olması temennisinde bulundu. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın selam gönderdiğini söyleyen Gedikli, “İftar zamanlarında sizlerle biraraya gelmekten çok mutlu oluyoruz. Tablo böyle olursa sırtımız yere gelmez. Hükümetimiz ve belediye başkanlarımız size hizmet için var. Halkımızın huzuru ve mutluluğu için çalışıyoruz” dedi.


HAKSIZLIĞA KARŞI ÇIKAN TEK ÜLKEYİZ

Mısır, Suriye, Yemen, Afganistan ve Irak’ta zulüm ve gözyaşı olduğunu ifade eden Gedikli, “Biz bu haksızlıklara karşı sesini yükselten tek ülkeyiz. Bir tek Başbakanımız sesini yükseltti. Medeniyetin beşiği dediğimiz Batı dünyası bu kadar haksızlıklara ve zulme ses çıkarmıyor. Mısır’da yapılan darbeye darbe bile demiyorlar. Biz bu dik durmayı, karşı çıkmayı milletimize güvenerek yapıyoruz. İslam ülkelerindeki kardeşlerimize daha fazla dua edelim” diye konuştu. Gedikli, Büyük Türkiye için çıktıkları yolda millet ile birlikte yürümeye devam ettiklerini kaydederek “Bizim derdimiz asla koltuk olmadı. Tek derdimiz var , o da size hizmet etmek” mesajını verdi.


Ramazan ayının son on gününde olduğumuza dikkat çeken Belediye Başkanı Mustafa Ak ise, “Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu Cehennem azabından kurtuluş olan bu mübarek ayda Rabbim tutmuş olduğunuz oruçları kabul etsin. İnşallah hepinizi sağlık, sıhhat, afiyet içerisinde bayrama eriştirsin. Önümüzdeki günlerde idrak edeceğimiz olan bin aydan hayırlı Kadir Gecesi hepimizin kurtuluşuna vesile olsun. Sağlıklı, huzurlu bir Ramazan geçiriyoruz. Bundan sonra da bu huzur ve güven ortamı devam etsin inşallah” diye konuştu.  


BİRBİRİMİZE SAHİP ÇIKALIM

Ramazan ayının sadece oruç tutmaktan ibaret olmadığını vurgulayan Başkan Ak, “İhtiyaç sahibi ve fakir insanlara sosyal sorumluluğumuz gereği yardım etmeliyiz. Biz elimizden geldiği kadar ihtiyaç sahiplerine ulaşmaya gayret ediyoruz. Başbakanımız, hükümetimiz ve bizler sizlere hizmet ediyoruz. Komşularımıza, akrabalarımıza, birbirimize sahip çıkalım” dedi. Başkan Ak, 5.Uluslararası Ramazan Etkinlikleri’nde on yedi ülkeden bine yakın misafiri Keçiören’de ağırladıklarını, aynı zamanda hemşehri derneklerinin işbirliğiyle bazı illeri misafir ettiklerini söyledi. Suriye ve Mısır’daki Müslümanların yaşadıkları sıkıntılara da değinen Başkan Ak, “Cenab-ı Allah onların da yardımcısı olsun. Bayramı bayram tadında geçirmenizi diliyorum, Allah’a emanet olun” diyerek sözlerini tamamladı.


Konuşmaların ardından “Mahallede İftar Var” programı kukla, animasyon ve jonglör gösterileri ile devam etti. Bezm-i Sefa Müzik Topluluğu tasavvuf musikisi ve ilahilerden oluşan güzel bir konser verirken, çocuklara yönelik ödüllü yarışmalar da düzenlendi.

 

02.08.2013