Bilgi Hattı

BİLGİ HATTI

444 52 76
444 KC RN
Güncel Duyurular:
  • Cumartesi - Pazar günleri 09:00 16:00 saatleri arasında vergi ödemeleriniz için veznelerimiz açıktır.
  • Ayrıca Halk Bankası ve Deniz Bank'in bütün şubelerinden ve e-belediye üzerinden masrafsız vergi ödemesi yapabilirsiniz.
  • Zabıta Müdürlüğü : 0312 361 06 06
  • Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü : 0312 360 59 39
  • Temizlik İşleri Müdürlüğü : 0312 361 10 06
  • Park ve Bahçeler Müdürlüğü : 0312 378 77 13
  • Fen İşleri Müdürlüğü : 0312 378 77 17
  • Cenaze İşleri : 0312 361 10 23
  • Evlendirme Müdürlüğü : 0312 361 10 46

ARVASİ HAZRETLERİ KEÇİÖREN’DE ANILDI

Büyük İslam Alimi Abdülhakim Arvasi vefatının 73’üncü yıldönümünde Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak’ın da katıldığı bir programla anıldı.

 

Arvasi Hazretlerinin Bağlum’daki mezarı başında edilen duaların ardından Bağlum Merkez Camii Konferansı’nda düzenlenen bir anma programı düzenlendi. Programa Başkan Mustafa Ak’ın yanı sıra Pursaklar Kaymakamı ve Keçiören Kaymakamı Vekili İhsan Kara, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ayhan Işık, Keçiören Müftüsü İhsan İlhan ve Arvasi’nin torunu Prof.Dr. Ahmet Hikmet Üçışık da katıldı. Kur’an-ı Kerim Tilaveti ve Mevlid-i Şerif okunarak başlayan program, Arvasi’yi anlatan bir sinevizyon gösterisiyle devam etti.

 

MANEVİ DESTEĞİNİ HİSSEDİYORUZ

Büyük üstad Arvasi’yi anma programlarını 3 yıldır düzenli olarak gerçekleştirdiklerini belirten Mustafa Ak, “Bu programı Arvasi Hazretlerini genç nesillere doğru anlatmak, anlamak ve Bağlum’da defnolduğunu duyurmak için her yıl geleneksel hale getirdik. İnsanlar doğar, yaşar ve ölür. Sonunda bir avuç toprak nasip olur insana. O bir avuç toprağın  Bağlum’da bulunmasından büyük bir onur duyuyoruz. Yaptığımız her işte kendisinin manevi desteğini arkamızda hissediyoruz” diye konuştu. İhsan Kara ise, Arvasi defnedildiği için Keçiören Bağlum’un çok güzel ve kısmetli bir yer olduğunu ifade ederek, “Bu tesadüf olamaz. Keçiören ve Bağlum çok şanslıdır” dedi.

 

BÜTÜN HAYATINI İLİM ÖĞRENEREK GEÇİRDİ

 “Tasavvufun ilk şartlarından birisi  Cenab-ı Hakk’ın karşısında bütün mahlukatın hiç olduğunu bilmektir” diyen Prof. Dr. Ahmet Hikmet Üçışık da, Arvasi’nin bu şart doğrultusunda yaşadığını vurgulayarak, “Bütün hayatını ilim öğrenerek geçirmiştir. Arvasi kimseyi kendisine halef veya vekil tayin etmemiştir. Maalesef rahmetli ile ilgili gerçeği yansıtmayan bir sürü bilgi dolaşıyor. Ülkenin işgali esnasında İstanbul ve Anadolu’nun düşmandan temizlenmesinde yardımcı olmuştur. Abdülhakim Arvasi Hazretleri, soyadı kanunu ile Üçışık soyadını almıştır” mesajını verdi. Konuşmaların ardından Başkan Ak, Arvasi’nin torunu Üçışık’a dua tablosu takdim etti. Anma programının katılımcılarına Keçiören Belediyesi tarafından Esseyid Abdülhakim Arvasi Hal Tecrümesi kitabı hediye edildi, ayrıca kavurma, pilav ve ayran ikram edildi.

 

25.11.2016