Bilgi Hattı

BİLGİ HATTI

444 52 76
444 KC RN
Güncel Duyurular:
  • Cumartesi - Pazar günleri 09:00 16:00 saatleri arasında vergi ödemeleriniz için veznelerimiz açıktır.
  • Ayrıca Halk Bankası ve Deniz Bank'in bütün şubelerinden ve e-belediye üzerinden masrafsız vergi ödemesi yapabilirsiniz.
  • Zabıta Müdürlüğü : 0312 361 06 06
  • Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü : 0312 360 59 39
  • Temizlik İşleri Müdürlüğü : 0312 361 10 06
  • Park ve Bahçeler Müdürlüğü : 0312 378 77 13
  • Fen İşleri Müdürlüğü : 0312 378 77 17
  • Cenaze İşleri : 0312 361 10 23
  • Evlendirme Müdürlüğü : 0312 361 10 46

ANKARA’NIN EN MODERN KURBAN ALANI KEÇİÖREN’DE

Kurban Bayramı için geri sayım başlarken Keçiören Belediyesi, vatandaşların ibadetlerini gereği gibi yerine getirebilmesi ve bayramın huzur içerisinde yaşanması için her türlü tedbiri aldı.

 

Bu yıl Ankara’da ilk kurulan hayvan pazarı olan Keçiören kurban satış alanının tek girişi ve üç çıkışı bulunuyor. Kurban satış alanında kurban satıcıları ve alıcıları için her türlü ihtiyacı dikkate alarak düzenlemeler yapan Keçiören Belediyesi, veteriner hekim ve sağlık ekibinin yanı sıra 1 de ambulansla hizmet veriyor. Alanda zabıta personeli ve özel güvenlik görevlileri 24 saat görev yaparken, kurban sahiplerinin ve diğer vatandaşların temel ihtiyaçlarının karşılanması için de tam teşekküllü hizmet çadırları oluşturuldu. Kurulan tuvalet ve banyolar kurbanlık satıcılarına hizmet verirken, kurbanlıkların su ihtiyaçları da tankerler vasıtasıyla belediye tarafından karşılanıyor ve hayvan pislikleri toplanıyor.

 

Ankara’daki en modern kurban satış ve kesim yerini oluşturmak için yürütülen çalışmaları Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak yerinde inceledi. Keçiören'de kurbanlıklar Ovacık’ta kurulan kurban satış yerlerinde satılırken, saatte 180 adet kurbanlık kesiminin gerçekleştirilebileceği bir mezbaha sistemi kuruldu. Diyanet İşleri Başkanlığı'nın belirlediği fiyat üzerinden hizmet verecek mezbahada kurban kesimi yaptırabilecek vatandaşlar ayrıca belediye tarafından belirlenen kapalı pazar yerlerinde de kurbanlarını kesebilecekler.

 

Keçiören Belediyesi’ne Tam Not

Kurbanlıklar pazardaki yerini almaya başlarken Keçiören Belediyesi'nin kurban pazarı düzenlemeleri satıcılardan tam not aldı. Kurban pazarı içerisindeki tüm yolları asfaltlayarak çamurlaşmanın engellenmesi için önlem alan Keçiören Belediyesi'nin hizmetlerinden memnun olduklarını dile getiren kurban satıcıları, Kurban Bayramı'nın yaklaşmasıyla satışların da artacağını düşünüyor.

 

Gebe ve Yaşı Tutmayan Hayvanların Satışı Yasak

Önceki yıl Türkiye’de bir ilk olarak başlattığı ultrasonografi yöntemiyle gebe kurbanlıkların satışına izin vermeyen Keçiören Belediyesi, bu yıl aynı uygulamanın yanı sıra yaşı küçük hayvanları da tespit ederek kurban satış alanından çıkarılmasını sağlıyor. Belediye görevlileri kontrollerini bayram sonuna kadar sürdürecek. Kaçan kurbanlıklar için de bir tim oluşturan belediye bu konuda da vatandaşlara hizmet verecek.

 

Kurban Yakalama Timi

Kurban Bayramının klasikleşen görüntülerinden “kaçan kurbanlıklar” geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Keçiören’de görülmeyecek. Her yıl Kurban Bayramında sahiplerinin elinden kaçarak cadde ve sokakları "arena"ya çeviren kurbanlıkları yakalamak için oluşturulan kurban yakalama timi tüm hazırlıklarını tamamladı.

Başkan Ak: “Her Türlü Tedbiri Aldık”

 

Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, Ovacık’daki kurban pazarında tuvaletten duşlara, sosyal tesislerden, güvenliğe kadar bütün ihtiyaçların karşılandığını dile getirerek, “Keçiören'de huzur içerisinde bir bayram geçirilmesi için her türlü tedbiri aldık, alıyoruz. Kurban satış yerlerindeki önlem ve hizmetlerimiz bayram sonuna kadar devam edecek, vatandaşlarımız bir sıkıntıya düştüklerinde kurban satış yerindeki ekiplerimizden ve belediyemizden yardım alabilecektir. Vatandaşlarımız gönül rahatlığı içerisinde kurbanlıklarını ilçemizdeki satış yerlerinden alabilirler. Kurban Bayramı süresince de nöbetçi veteriner hekimlerimiz görev başında olacaklar ve vatandaşlarımızın kurbanlık hayvanlarında her türlü sağlık kontrol hizmetlerini yapacaklar" dedi.

Vatandaşlar kurbanlık alırken herhangi bir sıkıntıya düştüklerinde Zabıta Müdürlüğü'nün 361 10 80-82, gece ise 361 10 83 numaralı ve Veteriner Müdürlüğü'nün 361 10 65-73 / 1445 numaralı telefonlarına başvurabilecekler.

25.10.2011