Bilgi Hattı

BİLGİ HATTI

444 52 76
444 KC RN
Güncel Duyurular:
  • Cumartesi - Pazar günleri 09:00 16:00 saatleri arasında vergi ödemeleriniz için veznelerimiz açıktır.
  • Ayrıca Halk Bankası ve Deniz Bank'in bütün şubelerinden ve e-belediye üzerinden masrafsız vergi ödemesi yapabilirsiniz.
  • Zabıta Müdürlüğü : 0312 361 06 06
  • Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü : 0312 360 59 39
  • Temizlik İşleri Müdürlüğü : 0312 361 10 06
  • Park ve Bahçeler Müdürlüğü : 0312 378 77 13
  • Fen İşleri Müdürlüğü : 0312 378 77 17
  • Cenaze İşleri : 0312 361 10 23
  • Evlendirme Müdürlüğü : 0312 361 10 46

ANAVATAN İLE YAVRUVATAN KEÇİÖREN’DE BİRARAYA GELDİ

Keçiören’de Ramazan ayı gecelerine renk katan 5.Uluslararası Ramazan Etkinlikleri’nin yirmi ikinci gecesi, anavatan ile yavruvatanı kavuşturdu.

 

Kıbrıs Gecesi, Kalaba Spor Tesisleri etkinlik alanındaki Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Kültür Evi’nin açılışıyla başladı. Açılışı Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Büyükelçisi Mustafa Lakadamyalı ve Güzelyurt Belediye Başkanı Mahmut Özçınar birlikte yaptı. Geceye katılanlar arasında Şanlıurfa Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba da yer aldı. Keçiörenlilerin büyük ilgi gösterdiği gecede konuşan Belediye Başkanı Mustafa Ak, kardeş vatan Kuzey Kıbrıs’tan gelen heyeti tüm Keçiörenliler adına “Hoşgeldiniz” diyerek selamladı.

 

ANNE İLE ÇOCUK KUCAKLAŞTI 

Kıbrıslıların Türkiye’yi “anavatan”, Türkiye’nin de Kıbrıs’ı “yavru vatan” olarak gördüğünü hatırlatan Başkan Ak, “Bu gece anne ile çocuğun kucaklaşması gerçekleşti. İki devlet arasındaki ilişkiler üst düzeyde. Biz de bu ilişkilere yerel yönetimler olarak destek sağlıyoruz. Keçiören Belediyesi olarak Güzelyurt Belediyesi’ne heyet gönderiyoruz, oradan da bize heyet geliyor. Birbirimizle tecrübelerimizi paylaşıyoruz” dedi. Başkan Ak, Keçiören Belediyesi’nin uluslararası düzeyde Ramazan etkinliği yapan tek belediye oluşan dikkat çekerken, “Bunun tescili de yapıldı. Sınırları aşan kardeşlik için dünyanın evi Keçiören” sloganıyla sözlerini tamamladı.

 

KARDEŞLİK KÖPRÜSÜ KURULUYOR 

KKTC Büyükelçisi Lakadamyalı ise, Keçiören’de düzenlenen Uluslararası Ramazan Etkinlikleri’nin ülkeler arasında “kardeşlik köprüsü” kurduğunu ifade etti. Etkinliği düzenleyen Mustafa Ak’a şükranlarını sunan Büyükelçi, “Bugün sizlerle birlikte olmaktan dolayı çok mutluyum. Ramazan ayı paylaşmanın, iç huzurunun, ortak hedeflere yürümenin ayıdır. Kıbrıs olarak kalbimiz sizinle birlikte. Keçiören Belediyesi ve Güzelyurt Belediyesi’ni, güçlenen işbirliği ve ortak projelerinden ötürü kutluyorum. Bu tarz projeler iki ülkenin ilişkilerini güçlendiriyor” diye konuştu. Güzelyurt Belediye Başkanı Özçınar da, Keçiören ile Güzelyurt’un “anavatan - yavru vatan” ilişkilerinin güzel bir örneğini yansıttığını belirterek “Yerel yönetimler anlamında işbirliği ve tecrübe paylaşımı yapıyoruz. Kendi vatanımızda bulunmaktan dolayı çok mutluyuz” dedi. Konuşmaların ardından Başkan Ak, KKTC Büyükelçisine vazo, Özçınar’a ise tablo hediye etti. Güzelyurt Belediye Başkanı da Başkan Ak’a ayet yazılı bir tabak takdim etti.

 

HALK OYUNLARI GÖSTERİSİ COŞTURDU 

Programda sahne alan Güzelyurt Dans ve Sanat Derneği folklor ekibi, Kuzey Kıbrıs’a özgü halk ezgileri eşliğinde sergiledikleri halk oyunları ile coşkuyu zirveye taşıdı. Keçiörenliler, ekibin “yün örmesi”, “bardak” ve “orak” adlı halk oyunları gösterisini ilgiyle izlediler. Sanatçı Hüseyin Emiroğlu ise, söylediği birbirinden güzel şarkılarla geceye renk kattı.

 

 

31.07.2013