• Bilgi Hattı : 444 52 76    & Hattımız : +90 530 917 52 76
Güncel Duyurular:
  • Cumartesi - Pazar günleri 09:00 16:00 saatleri arasında vergi ödemeleriniz için veznelerimiz açıktır.
  • Ayrıca Halk Bankası ve Deniz Bank'in bütün şubelerinden ve e-belediye üzerinden masrafsız vergi ödemesi yapabilirsiniz.
  • Zabıta Müdürlüğü : 0312 361 06 06
  • Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü : 0312 360 59 39
  • Temizlik İşleri Müdürlüğü : 0312 361 10 06
  • Park ve Bahçeler Müdürlüğü : 0312 378 77 13
  • Fen İşleri Müdürlüğü : 0312 378 77 17
  • Cenaze İşleri : 0312 361 10 23
  • Evlendirme Müdürlüğü : 0312 361 10 46

ALTINOK: ALPARSLAN TÜRKEŞ’İ OKUMAMIZ VE OKUTMAMIZ LAZIM

Paylaşmak İçin Tıklayınız

Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, MHP’nin kurucu Genel Başkanı Alparslan Türkeş’in vefatının 22. yılı dolayısıyla Keçiören Belediyesi Türk Büyükleri Anıtı önünde toplanan gençleri selamlayarak, “Bugün rahmetli Başbuğ’un ölüm yıldönümü. Allah mekânını cennet etsin. Alparslan Türkeş kimdir, bunu okumamız ve okutmamız lazım. Aslında bugün Türkiye Cumhuriyeti Devleti dimdik ayaktaysa bunda Alparslan Türkeş’in yetiştirdiği ülkücü ve Türk milliyetçisi nesillerin çok büyük katkısı vardır” dedi.

Turgut Altınok, mesaisinin ikinci gününe erken saatlerde Kalaba Kent Meydanında bulunan vatandaşları selamlaşarak başladı. Başkan Altınok, toplu taşım araçları ve otomobilleriyle işe giden Keçiörenlileri selamlarken vatandaşların büyük ilgisiyle karşılaştı. Vatandaşlarla sohbet eden ve hatıra fotoğrafları çektiren Altınok, işe giden vatandaşlara hayırlı ve bereketli günler diledi.

“ŞEHİT VE EBEDİYETE AYRILAN GAZİLER İÇİN DUA ETTİ”

Altınok daha sonra MHP’nin kurucu Genel Başkanı Alparslan Türkeş’in vefatının 22. yılı dolayısıyla Keçiören Belediyesi Türk Büyükleri Anıtı önünde toplanan gençleri selamlayarak sohbet etti. Altınok’u ‘Bozkurt Turgut’ sloganlarıyla karşılayan gençler, Alparslan Türkeş’in ölüm yıldönümü dolayısıyla Başkan Altınok ile birlikte Fatiha okudu ve dua etti. Gençlere hitaben konuşan Altınok şunları söyledi: “ ‘Ülkem, vatanım, bayrağım’ diyen kutlu bir sevdada bu kadar ülkücü ve Türk milliyetçisi gencimizi görmekten son derece memnuniyet duydum. Bugün rahmetli Başbuğ’umuzun ölüm yıldönümü. Allah mekânını cennet etsin. Alparslan Türkeş kimdir, bunu okumamız ve okutmamız lazım. Aslında bugün Türkiye Cumhuriyeti Devleti dimdik ayaktaysa bunda Alparslan Türkeş’in yetiştirdiği ülkücü ve Türk milliyetçisi nesillerin çok büyük katkısı vardır. Rahmetli Başbuğ 4 Nisan’da vefat etti. O gün vefat etmeseydi 5 Nisan’da Keçiören’e gelip Atatürk Botanik Bahçemizde İsa Yusuf Alptekin Ağaçlandırma alanımızın temelini atacaktı. Perşembe günü yurtdışından geldi, Amasya’ya gitti, oradan geldikten sonra da hakkın divanına ulaştı. Turgut abiniz de Merhum Alparslan Türkeş’in Genel Sekreter Yardımcılığını yaptı. Yine MHP Ankara İl Başkanlığı, Keçiören İlçe ve Ocak Başkanlığı görevlerinde bulundum. 30 yaşında da belediye başkanı oldum. Bu vesileyle Mustafa Kemal Atatürk’ü, Başbuğumuzu, bütün ülkücü şehitlerimizi, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunda emeği geçenleri, şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmetle anıyorum. Nur içinde yatsınlar.”

Konuşmasını tamamlayan Başkan Altınok daha sonra bozkurt selamıyla gençleri selamlayarak alandan ayrılarak Beştepe’de bulunan Alparslan Türkeş’in kabrine ziyarete gitti. Altınok ve beraberindekiler burada Fatiha okuyup dualar etti.   

04.04.2019