Aranacak Kelime :
Nerede :

Projeler

ABDURRAHİM KARAKOÇ KÜLTÜR, SPOR VE GENÇLİK MERKEZİ

Yapımı tamamlanan Abdurrahim Karakoç Kültür, Spor ve Gençlik Merkezi ise Bağlum’un ilk kültür merkezi olma özelliğini taşıyor. Bağlum'a ayrı bir değer katacak tesis, 6 bin 500 metrekarelik alana inşa edildi. Merkezin içerisinde yarı olimpik yüzme havuzu, aerobik ve fitness salonları, çok amaçlı salon, 6 derslikli KEDEM kurs merkezi , gençlik merkezi aktivite salonu ile kafeterya ve dinlenme alanları bulunuyor. Abdurrahim Karakoç Kültür, Spor ve Gençlik Merkezi'nin hemen yakınına yapılan Bağlum Mesire Alanı vatandaşların temiz havadan yararlanarak nitelikli zaman geçirmesini sağlıyor. Kameriye, piknik masalarının yerleştirildiği mesire alanında gençler ve çocuklar  için de biri büyük, biri küçük 2 futbol sahası ile plaj voleybol sahası bulunuyor.

GÜMÜŞDERE IHLAMUR VADİSİ

Bir doğaya dönüşüm projesi olan Gümüşdere Ihlamur Vadisi; Çubuk Çayı’nın Kamil Ocak Mahallesi Fruko yanından başlayarak Kalaba Mahallesi girişindeki Atatürk Botanik Parkı’nın bitimine kadar olan toplamda 3 bin 100 metrelik alanı kapsıyor.

FATİH SULTAN PARKI

Keçiören’in en gözde Lokasyonlarından biri olan Gazino’da bulunan Fatih Sultan Parkı, kullanıcılarının istek ve ihtiyaçlarını %100 sağlayan bir kent dokusu haline getirildi.

BAĞLUM SON DURAK PARKI

Bağlum'da otobüs son durağı karşısında çocuk ve genç nüfusa hitap edecek bir projedir. Meydan tasarımı, çocukların eğlenirken öğrenmelerini sağlamak amacıyla tasarlanmıştır.Park tasarımı yapılırken tarihimizden Türk kültürümüzden örneklemeler kullanılmıştır.

YATAY TİP PANORAMİK İNSAN ASANSÖRÜ

YATAY TİP PANORAMİK İNSAN ASANSÖRÜ

Subayevleri mahallesindeki 6751 ada 15 parsel ile 6754 ada 12 parsel arasındaki park alanına; Kuşadası sokakatan Gezi yolu sokağa vatandaşların ulaşımını sağlamak amacıyla yatay tip panaromik insan asansörü 70 m uzunluğunda, 12 kişilik olup  hızı min:1.2m/saniye olacak şekilde tasarlanmıştır.

KARAKAYA AK PARTİ HATIRA ORMANI

Ovacık Mahallesi Karakaya Köyü  yakınında   yer almaktadır.

ÇANAKKALE ANITI VE ÇANAKKALE SAVAŞ PLATOSU

Çanakkale Zaferi’nin 100’üncü yılı kutlamaları kapsamında  Çanakkale’deki orijinal Çanakkale Şehitleri Anıtı dikkate alınarak küçültülerek Ovacık Mahallesi Kartaltepe Kent Ormanında inşa edilen  anıtın  yüksekliği 10.42 metredir. 

İNCİRLİ YURT RENOVASYON

İncirli Yurt Renivasyon

İncirli mahallesinde 30502 ada 5 parsel üzerinde 5756 m2 alan üzerinde toplam inşaat alanı 1700 m2 olup toplamda 3 kattan oluşmaktadır. Bodrum katında 115 m2'lik mutfak ve 82m2'lik yemekhane hizmet vermektedir. Zemin katında 1 adet müdür odası ve sekreter odası mevcut olup birinci ve ikinci katlarda ise 4'er kişilik 9 adet ve 2'şer kişilik 2 adet odalar yer almaktadır. 1 adet etüt odası ve 1 adet oturma odası mevcuttur. 

KALABA KENT MEYDANI

Meydan Engelsiz kullanımına uygun olup örnek engelsiz kent meydanıdır.

KARTALTEPE BAŞKENT KENT ORMANI PROJESİ

Ovacık mahallesinde  bulunan mesire alanı,halkın yoğun ilgisini çekmektedir.

KEÇMEK&KEDEM MERKEZİ

Fatih Caddesi üzerinde bulunan eski kaymakamlık binası revizyon edilerek, keçmek ve kedem eğitim merkezi haline dönüştürülmüştür.

MİNİ HAYVANAT BAHÇESİ

MİNİ HAYVANAT BAHÇESİ  

Kalaba Vadisi yürüyüş yolundaki mini hayvanat bahçesinde atıl duruma düşen 3 hayvanat barınağı kaldırıldı. Mevcut arazi yaklaşık 4500 m²’ye genişletilerek ceylanlar, keçiler, geyik, midilliler ve kümes hayvanları için yeni barınaklar yapıldı.

SARIKAMIŞ ANITI

Çalışma; toplam 12 adet asker figürü ve 1 adet üzerinde Sarıkamış şehitleri anısına yazan kaya formundan oluşmaktadır.

YAYLA MAHALLESİ 30823 ADA 13 PARSEL KONUT PROJESİ

Yapının Yayla Mahallesi 30823 ada 648 m2 yüzölçümlü 13 parselde inşa edilmiştir.

GÜMÜŞDERE IHLAMUR VADİSİ

Bir doğaya dönüşüm projesi olan Gümüşdere Ihlamur Vadisi; Çubuk Çayı’nın Kamil Ocak Mahallesi Fruko yanından başlayarak Kalaba Mahallesi girişindeki Atatürk Botanik Parkı’nın bitimine kadar olan toplamda 3 bin 100 metrelik alanı kapsıyor.