Aranacak Kelime :
Nerede :

Projeler

FATİH SULTAN PARKI

Keçiören’in en gözde Lokasyonlarından biri olan Gazino’da bulunan Fatih Sultan Parkı, kullanıcılarının istek ve ihtiyaçlarını %100 sağlayan bir kent dokusu haline getirildi.

KARAKAYA AK PARTİ HATIRA ORMANI

Ovacık Mahallesi Karakaya Köyü  yakınında   yer almaktadır.

ÇANAKKALE ANITI VE ÇANAKKALE SAVAŞ PLATOSU

Çanakkale Zaferi’nin 100’üncü yılı kutlamaları kapsamında  Çanakkale’deki orijinal Çanakkale Şehitleri Anıtı dikkate alınarak küçültülerek Ovacık Mahallesi Kartaltepe Kent Ormanında inşa edilen  anıtın  yüksekliği 10.42 metredir. 

İNCİRLİ YURT RENOVASYON

İncirli Yurt Renivasyon

İncirli mahallesinde 30502 ada 5 parsel üzerinde 5756 m2 alan üzerinde toplam inşaat alanı 1700 m2 olup toplamda 3 kattan oluşmaktadır. Bodrum katında 115 m2'lik mutfak ve 82m2'lik yemekhane hizmet vermektedir. Zemin katında 1 adet müdür odası ve sekreter odası mevcut olup birinci ve ikinci katlarda ise 4'er kişilik 9 adet ve 2'şer kişilik 2 adet odalar yer almaktadır. 1 adet etüt odası ve 1 adet oturma odası mevcuttur. 

KALABA KENT MEYDANI

Meydan Engelsiz kullanımına uygun olup örnek engelsiz kent meydanıdır.

KARTALTEPE BAŞKENT KENT ORMANI PROJESİ

Ovacık mahallesinde  bulunan mesire alanı,halkın yoğun ilgisini çekmektedir.

KEÇMEK&KEDEM MERKEZİ

Fatih Caddesi üzerinde bulunan eski kaymakamlık binası revizyon edilerek, keçmek ve kedem eğitim merkezi haline dönüştürülmüştür.

MİNİ HAYVANAT BAHÇESİ

MİNİ HAYVANAT BAHÇESİ  

Kalaba Vadisi yürüyüş yolundaki mini hayvanat bahçesinde atıl duruma düşen 3 hayvanat barınağı kaldırıldı. Mevcut arazi yaklaşık 4500 m²’ye genişletilerek ceylanlar, keçiler, geyik, midilliler ve kümes hayvanları için yeni barınaklar yapıldı.

SARIKAMIŞ ANITI

Çalışma; toplam 12 adet asker figürü ve 1 adet üzerinde Sarıkamış şehitleri anısına yazan kaya formundan oluşmaktadır.

YAYLA MAHALLESİ 30823 ADA 13 PARSEL KONUT PROJESİ

Yapının Yayla Mahallesi 30823 ada 648 m2 yüzölçümlü 13 parselde inşa edilmiştir.

GÜMÜŞDERE IHLAMUR VADİSİ REKREASYON PROJESİ

İnsan Odaklı hizmet ve yatırımlar ile dikkati çeken Keçiören Belediyesi ihtiyaca ve beklentiye yönelik olarak hazırladığı Gümüşdere ıhlamur Vadisi  Taşkın Koruma ve Rekreasyon Projesinde ; Çubuk Çayının rehabilite edilerek ve temizlenerek eskiden olduğu gibi balık tutulabilecek kadar temiz akmasının sağlanması, insanların kullanımına sunulması ve derenin, insanları suyla bütünleştirerek rekreasyonel hale getirilmesidir.

19 MAYIS ZÜMRÜT YAŞAM ALANI

Halkımızın daha sağlıklı, güvenli ve rahat bir ortamda alışverişlerini yapmalarını sağlamak hem de haftada bir gün kullanılıp diğer günler atıl olarak kalan pazar yerlerimiz yeniden düzenlenerek daha aktif sosyal alanlar haline dönüştürülmektedir. Hizmete açılmıştır.

KARDEŞLER ZÜMRÜT YAŞAM ALANI

Halkımızın daha sağlıklı, güvenli ve rahat bir ortamda alışverişlerini yapmalarını sağlamak hem de haftada bir gün kullanılıp diğer günler atıl olarak kalan pazar yerlerimiz yeniden düzenlenerek daha aktif sosyal alanlar haline dönüştürülmektedir. Hizmete açılmıştır.

ÇALDIRAN ZÜMRÜT YAŞAM ALANI

Çaldıran Pazaryeri projesi içerisinde; 1 adet üzeri membran çatı örtüsü ile kapatılmış pazar alanı, 11 adet derslik ve 1 adet toplantı salonundan oluşan Keçiören Meslek Edindirme Kurs Merkezi (KEÇMEK), 6 adet ofis, 2 adet toplantı salonundan oluşan sivil toplum kuruluşlarının kullanabileceği, STK çalışma merkezi, 2 adet düğün salonu, zabıta noktası, kısa süreli çocuk bakım merkezi, bay&bayan ve engelliler için tuvaletler ve bebek bakım odası yer almaktadır.

BADEMLİK ZÜMRÜT YAŞAM ALANI

Bademlik Pazaryeri içerisinde; 1 adet kısa süreli cocuk bakım merkezi, 9 derslikli Keçiören Meslek Edindirme Kurs Merkezi(KEÇMEK), 2 adet idari büro, 1 adet zabıta  noktası, 1 adet düğün salonu, 1 adet market, bay&bayan ve engelliler için tuvaletler , bebek bakım odası, 1 adet Spor ve çok amaçlı salon, otoparklar ve çocuk oyun alanı yer almaktadır.