Aranacak Kelime :
Nerede :

KEÇİÖREN’DE MEVLEVİ SEMA MUKABELESİ YAPILDI

04.01.2017

Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü Konya Türk Tasavvuf Müziği Topluluğu, Keçiören’de gerçekleştirdiği Mevlevi Sema Mukabelesi programı ile izleyicileri sufi bir yolculuğa çıkardı.

 

Neşet Ertaş Sanat ve Gösteri Merkezi’ndeki programı Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak da izledi. Yusuf Kayya yönetimindeki müzik topluluğunun ilahi konseri ile başlayan program,  Hz.Mevlana ve Mevleviliği anlatan sinevizyon gösterisi ile devam etti. Daha sonra sahneye kulun gerçeğe yönelip, akıl ve aşkla yücelip, nefsini terk ederek Hakk’ta yok oluşunu ve olgunluğa ermiş, kamil bir insan olarak tekrar kulluğa dönüşünü simgeleyen Mevlevi Sema Mukabelesi gösterisini gerçekleştirmek üzere semazenler geldi. Manevi atmosferi doruğa çıkaran gösterinin ardından Kur’an-ı Kerim tilaveti okundu, şehitler ve ülkemizin birliği için dualar edildi.

 

Müzik topluluğu adına Sanat Yönetmeni Kayya’ya ve Güzel Sanatlar Genel Müdür Yardımcısı Ömer Faruk Belviranlı’ya çiçek takdim eden Başkan Ak, izleyicilerin isteğini kırmayarak hatıra fotoğrafı da çektirdi.

Fotograf Galerisi

KEÇİÖREN’DE MEVLEVİ SEMA MUKABELESİ YAPILDI KEÇİÖREN’DE MEVLEVİ SEMA MUKABELESİ YAPILDI KEÇİÖREN’DE MEVLEVİ SEMA MUKABELESİ YAPILDI KEÇİÖREN’DE MEVLEVİ SEMA MUKABELESİ YAPILDI KEÇİÖREN’DE MEVLEVİ SEMA MUKABELESİ YAPILDI KEÇİÖREN’DE MEVLEVİ SEMA MUKABELESİ YAPILDI KEÇİÖREN’DE MEVLEVİ SEMA MUKABELESİ YAPILDI KEÇİÖREN’DE MEVLEVİ SEMA MUKABELESİ YAPILDI KEÇİÖREN’DE MEVLEVİ SEMA MUKABELESİ YAPILDI KEÇİÖREN’DE MEVLEVİ SEMA MUKABELESİ YAPILDI