Aranacak Kelime :
Nerede :

İSTİKLAL MARŞI’NI EN GÜZEL OKUMAK İÇİN YARIŞTILAR

14.03.2011

Keçiören Belediyesi tarafından ilköğretim öğrencilerini destek amacıyla oluşturduğu Keçiören Belediyesi Eğitime Destek Merkezleri (KEDEM), öğrencilerin eğitimlerine katkı sağlamanın yanı sıra öğrencilerin sosyal ve kültürel yönlerinin de geliştirilmesine destek sağlıyor. İstiklal Marşı’nın kabulünün 90. yılı ve Çanakkale Şehitleri haftası dolayısıyla bir dizi etkinliğe ev sahipliği yapan Keçiören Belediyesi, KEDEM öğrencileri arasında da İstiklal Marşı’nı En Güzel Okuma yarışması düzenledi. Necip Fazıl Sahnesi’nde düzenlenen final ve ödül töreninde KEDEM öğrencileri ayrıca Çanakkale Destanı’ndan bir kesit sunan “Kınalı Efe” adlı oyunu sahnelediler.

 Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende öğrenciler önce İstiklal Marşı’nın her bir kıtasını tek tek okudu. Eylül Kayraklık adlı minik öğrenci de İstiklal Marşı’nın tamamını ezbere okuyarak salondakileri kendine hayran bıraktı.

 Final yarışmaları sonunda ilk üç sırayı elde eden Gizem Baştuğ, Öznur Oğuz ve Şeymanur Polat’ı tebrik eden Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, dizüstü bilgisayar, dijital fotoğraf makinesi ve mp3 çalar hediye etti.

 Başkan Ak: “Atalarımızla gurur duyuyoruz”

 12 Mart İstiklal Marşı’nın kabulünün 90. yılı ve 18 Mart Çanakkale Şehitleri Haftası dolayısıyla Keçiören Belediyesi olarak bir dizi etkinlikler düzenlediklerini belirten Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, KEDEM öğrencilerinin hazırladığı programın da bu açıdan anlamlı ve güzel olduğunu kaydetti. Tarih yazmanın ve millet olmanın büyük fedakarlıklar gerektirdiğinin altını çizen Başkan Ak, Çanakkale Destanı’nın bunun en güzel örneği olduğunu belirterek, “Biz atalarımızın bize bıraktığı bu güzel sayfalarla gurur duyuyoruz, gurur duymaya da devam edeceğiz ve onlara layık olmaya çalışacağız” dedi.

 KEDEM öğrencilerine de seslenen Başkan Ak, öğrencilerden kendilerine sunulan hizmetleri en iyi şekilde değerlendirerek kendilerini yetiştirmelerini, ailelerine ve milletimize hayırlı evlatlar olarak yetişmelerini istedi.

Fotograf Galerisi

İSTİKLAL MARŞI’NI EN GÜZEL OKUMAK İÇİN YARIŞTILAR İSTİKLAL MARŞI’NI EN GÜZEL OKUMAK İÇİN YARIŞTILAR İSTİKLAL MARŞI’NI EN GÜZEL OKUMAK İÇİN YARIŞTILAR İSTİKLAL MARŞI’NI EN GÜZEL OKUMAK İÇİN YARIŞTILAR İSTİKLAL MARŞI’NI EN GÜZEL OKUMAK İÇİN YARIŞTILAR İSTİKLAL MARŞI’NI EN GÜZEL OKUMAK İÇİN YARIŞTILAR İSTİKLAL MARŞI’NI EN GÜZEL OKUMAK İÇİN YARIŞTILAR İSTİKLAL MARŞI’NI EN GÜZEL OKUMAK İÇİN YARIŞTILAR